Notowania

argentyna
07.12.2012 07:13

Chmura gazu nad Buenos Aires wywołała chaos w mieście

Kompletny chaos spowodowała w czwartek w Buenos Aires unosząca się nisko nad miastem chmura gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BG84/cc/wikimedia.org)

*Kompletny chaos spowodowała wczoraj w Buenos Aires unosząca się nisko nad miastem chmura gazu. Powstała ona w wyniku pożaru w porcie ładunku pestycydów. *

Pożar wybuchł podczas przeładunku pestycydów ze statku na barkę, którą miały zostać przetransportowane do Paragwaju. Na skutek kontaktu z wodą powstała chmura gazu, która przemieściła się szybko nad centrum miasta. Wielu ludzi zaczęło narzekać na podrażnienia oczu i górnych dróg oddechowych.

Władze zapewniły jednak mieszkańców stolicy, że gaz nie jest groźny dla ich życia i zdrowia. Unosząca się nad miastem chmura spowodowało jednak kompletny chaos w mieście. Na wiele godzin stanęła komunikacja miejska, ewakuowano wiele biur, w tym budynek sądu federalnego i centralę związku zawodowego CGT.

Czytaj więcej w Money.pl
Uniezależni Obwód Kaliningradzki od Polski Po raz pierwszy od swojego powstania nie będzie uzależniony od tranzytu przez terytorium Litwy lub Polski nośników energii z innych regionów Federacji Rosyjskiej.
3500 km gazociągów w 7 lat? Możliwe, jeśli... Obecnie Polska może magazynować niespełna 2 miliardy metrów sześciennych "błękitnego paliwa".
Wszystkie ofiary to kobiety. Podpalenie? Co najmniej 14 osób zginęło, a jedna odniosła obrażenia na skutek pożaru, który wybuchł dzisiaj w fabryce odzieżowej w mieście Shantou na południu Chin.
Tagi: argentyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz