Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cimoszewicz: W moim rządzie byłyby dymisje

0
Podziel się:

Jego zdaniem w sprawie smoleńskiej premier i rząd popełnili kilka błędów

Cimoszewicz: W moim rządzie byłyby dymisje
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Jeśli po polskim raporcie miałoby się okazać, że w rządzie nie ma odpowiedzialnych za __ katastrofę, to będzie to kompromitacja premiera _ - mówi w rozmowie z _ Wprost _ senator Włodzimierz Cimoszewicz, były premier i były szef MSZ.

Zdaniem Cimoszewicza w sprawie smoleńskiej premier i rząd popełnili kilka błędów, nie minimalizując prawdopodobieństwa pojawienia się takiego raportu MAK. Zapobiec mogłoby temu podtrzymywanie osobistych kontaktów z Putinem, a nawet wykonanie spektakularnego gestu wobec Rosjan.

Mimo to były premier uważa, że są jeszcze szanse na skorygowania wymowy raportu, a jeśli nawet jest już na to za późno, nie powinno to być przeszkodą w rozwijaniu współpracy.

Równocześnie uważa zarzuty o spóźniony komentarz Donalda Tuska w sprawie raportu za złośliwości ze strony przeciwników politycznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t129369.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;pis;zostalismy;upokorzeni;przez;rosjan,77,0,758349.html) Prezes PiS: Zostaliśmy upokorzeni przez Rosjan Jarosław Kaczyński zarzucił rządowi Donalda Tuska prowadzenie tchórzliwej i naiwnej polityki oraz obarczył go winą za katastrofę smoleńską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t126645.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kempa;rozwazymy;postawienie;rzadu;przed;trybunalem;stanu,81,0,752977.html) Kempa: Rozważymy postawienie rządu przed Trybunałem Stanu Cały świat się z nas śmieje, a Tusk chce pełzać przed Rosją na klęczkach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t129369.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;katastrofa;smolenska;to;nie;wlamanie;do;garazu,130,0,756610.html) Kaczyński: Katastrofa Smoleńska to nie włamanie do garażu Przez Sejm przetoczyła się burza. Prezes PiS oskarżał rząd o prowokacje, a premier utyskiwał na ataki opozycji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wszystkie;tezy;raportu;mak;sa;falszywe,138,0,755082.html) "Wszystkie tezy raportu MAK są fałszywe" Nie ma w nim ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy - twierdzi Macierewicz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)