Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Córka Tymoszenko: Nie przyjeżdżajcie na Euro 2012

0
Podziel się:

Natychmiast zbojkotować piłkarskie mistrzostwa Europy. Pokładamy nadzieję w kibicach.

Córka Tymoszenko: Nie przyjeżdżajcie na Euro 2012
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

Córka przebywającej w więzieniu byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko (na zdj.), Jewhenija, zaapelowała do przywódców państw zachodnich o bojkot turnieju Euro 2012 na Ukrainie.

Zapytana przez największą włoską gazetę Corriere della Sera o to, co może zrobić Zachód, by pomóc jej matce, 31-letnia Jewhenija odparła: _ Natychmiast zbojkotować piłkarskie mistrzostwa Europy. Pokładamy nadzieję w mobilizację kibiców _.

_ - Przywódcy nie powinni legitymizować swoją obecnością na naszych stadionach prezydenta Wiktora Janukowycza, który naraża na szwank europejską przyszłość Ukrainy, obraża demokrację i fizycznie usuwa przeciwników _ - powiedziała córka Tymoszenko. Swoją matkę i inne uwięzione osoby z ukraińskiej opozycji nazwała _ ofiarami politycznych prześladowań _.

Na pytanie o dalsze kroki w obronie jej matki, Jewhenija odpowiedziała: - _ Mamy wsparcie Unii Europejskiej i Rady Europy, sekretarz stanu USA Hillary Clinton, dalajlamy, skontaktuję się z laureatką nagrody Nobla Aung San Suu Kyi, musimy podnieść poziom nacisków na Janukowycza, który traci poparcie _.

Córka Tymoszenko powtórzyła, że jej matka ciężko choruje w więzieniu i nie jest w stanie podnieść się z łóżka. Według jej relacji uwięziona była premier otrzymuje tylko leki na grypę i odmawia przyjmowania więziennych lekarstw. Stwierdziła ponadto, że życie jej matki jest zagrożone.

Julia Tymoszenko została skazana w październiku 2011 roku na siedem lat więzienia za nadużycia popełnione przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Skazanie byłej premier pogorszyło stosunki między Ukrainą a UE. Bruksela uznała, że wyrok na Tymoszenko jest wyrazem wybiórczego stosowania prawa, co zaowocowało tym, że w grudniu ubiegłego roku nie doszło do parafowania umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE.

Czytaj więcej o Euro 2012
Euro to będzie święto prostytucji Grupa ukraińskich feministek ostrzega, że _ przyjazd całych hord kibiców piłkarskich zamieni Ukrainę w burdel _.
Ekonomiści zaskoczeni: Wskaźnik spadł Sprzedaż w sektorze prywatnym w strefie euro w grudniu ubiegłego roku miesiąca spadła o 0,4 procenta, tyle samo co miesiąc wcześniej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)