Notowania

katastrofa w smoleńsku
11.04.2010 14:12

Czarne skrzynki mogą być uszkodzone

Taśma z zapisem parametrów mogła przemieścić się wewnątrz "czarnej skrzynki".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Eksperci ustalili, że taśma z zapisem parametrów lotów przemieściła się wewnątrz "czarnej skrzynki". To może spowodować opóźnienie w odczycie informacji.

Specjaliści spodziewają, że zbadanie zawartości czarnych skrzynek pomoże wyjaśnić zagadkę, dlaczego mimo zaleceń kontroli naziemnej i bardzo złych warunków atmosferycznych pilot prezydenckiej maszyny zdecydował się na lądowanie.

W tak zwanych "czarnych skrzynkach" ( w rzeczywistości jaskrawo pomarańczowych) zapisane są z reguły wszystkie techniczne parametry lotu oraz korespondencja radiowa z kontrolą powietrzną. To od kilkuset do nawet ponad tysiąca różnych danych.

WIĘCEJ O KATASTROFIE:

* **[ Katastrofa pod Smoleńskiem. Lech Kaczyński nie żyje ]( http://news.money.pl/artykul/katastrofa;pod;smolenskiem;lech;kaczynski;nie;zyje,168,0,607912.html )**
* [ Pietrzak: Odczyt z czarnych skrzynek w ciągu kilku dni ]( http://news.money.pl/artykul/pietrzak;odczyt;z;czarnych;skrzynek;w;ciagu;kilku;dni,64,0,608064.html )
* **[ **Nazwiska osób z listy pokładowej rządowego Tu-154** ]( http://news.money.pl/artykul/nazwiska;osob;z;listy;pokladowej;rzadowego;tu-154,173,0,607917.html )**

Tagi: katastrofa w smoleńsku, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz