Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Czas zwalniać cywilów z armii w Afganistanie

0
Podziel się:

Od 2009 roku rząd USA ponad trzykrotnie zwiększył liczbę cywilnego personelu w Afganistanie.

Czas zwalniać cywilów z armii w Afganistanie
(marcn/CC/Flickr)
bEUfkcjV

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zasugerowała, że także cywilny personel amerykański w Afganistanie zostanie zmniejszony, podobnie jak liczba wojsk, których redukcję ogłosił prezydent Obama.

_ - Nasz cywilny personel osiągnął najwyższą liczbę. Wszelki wysiłek na tę skalę napotyka niemałe logistyczne wyzwania. W miarę przekazywania zadań Afgańczykom, skierujemy nasze wysiłki z krótkoterminowych projektów stabilizacyjnych na długofalowe przedsięwzięcia rozwojowe, które skupią się na pobudzaniu wzrostu ekonomicznego i włączaniu Afganistanu do gospodarki całej Azji środkowo-południowej _ - powiedziała Clinton na przesłuchaniu przed komisją spraw zagranicznych Senatu.

Od 2009 roku rząd USA ponad trzykrotnie zwiększył liczbę cywilnego personelu w Afganistanie. Dyplomaci i eksperci ekonomiczni pomagają miejscowemu rządowi, który boryka się m.in. z problemem produkcji i handlu narkotykami.

bEUfkcjX

Według pani sekretarz stanu, pomoc ta przynosi owoce. - _ Zważywszy na przeszkody, z którymi się spotykamy, powinniśmy być zadowoleni z tego, co zostało osiągnięte _ - powiedziała Clinton. Rządowi prezydenta Hamida Karzaja zarzuca się korupcję i niekompetencję, co obniża jego wizerunek i autorytet w oczach społeczeństwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swiat;chwali;obame;talibowie;to;nic;nie;znaczy,103,0,859751.html) Świat chwali Obamę. Talibowie: To nic nie znaczy Sekretarz generalny NATO i prezydent Francji z zadowoleniem przyjęli zapowiedź wycofania wojsk USA z Afganistanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t135556.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/demonstruja;przeciwko;obecnosci;wojsk;usa,17,0,838929.html) Demonstrują przeciwko obecności wojsk USA Kilkadziesiąt tysięcy zwolenników radykalnego szyickiego duchownego Muktady as-Sadra wyszło na ulice Bagdadu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t89997.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;kandaharze;wiele;ofiar,111,0,767343.html) Zamach w Kandaharze. Wiele ofiar Nastoletni zamachowiec-samobójca przedostał się do wnętrza budynków celnych
bEUfkcky
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)