Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czechy mają nowego prezydenta. Pierwszy taki

0
Podziel się:

Czeskie gazety przynoszą dziś mnóstwo spekulacji i komentarzy poświęconych nowemu prezydentowi Miloszowi Zemanowi.

Czechy mają nowego prezydenta. Pierwszy taki
(JAN ZDZARSKI JR/EastNews)

Czeskie gazety przynoszą dziś mnóstwo spekulacji i komentarzy poświęconych nowemu prezydentowi Miloszowi Zemanowi. Uroczystość zaprzysiężenia Zemana zaczęła się dziś o godz. 10 na Hradczanach. Jest on pierwszym czeskim prezydentem w historii wybranym w powszechnym głosowaniu.

Najobszerniej piszą o 68-letnim Zemanie Hospodarske Nowiny. Określają go jako silną, pragmatyczną osobowość. Według wszystkich dzienników Milosz Zeman wraz z Vaclavem Havlem i byłym już prezydentem Vaclavem Klusem należy do najwyraźniejszych postaci w czeskiej polityce od Aksamitnej rewolucji w listopadzie '89 roku.

Komentatorzy już teraz przewidują, że obecny rząd nie będzie mieć łatwego życia z nowym prezydentem. Przypominają, że znany z ostrej retoryki Zeman nie pozwoli gabinetowi premiera Petra Neczasa na żadne zbędne i błędne decyzje, które podejmuje w ramach skłóconej koalicji.

Zwracają też uwagę, że lewicowy prezydent chce mieć jak najlepsze kontakty osobiste nie tylko z członkami rządu. Także z parlamentarzystami.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd w poważnym kryzysie? Według... Milosz Zeman jest zdania, że liberalno-konserwatywny rząd Petra Neczasa znajduje się w poważnym kryzysie zaufania.
Komorowski gratuluje i zaprasza do Warszawy Milosz Zeman będzie pierwszym w historii Czech prezydentem wybranym w wyborach powszechnych.
Zeman na czele prezydenckiego wyścigu Lewicowy kandydat wyprzedza zdecydowanie lidera konserwatystów Karela Schwarzenberga.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)