Notowania

czeczenia
22.07.2009 07:07

Czeczenia: Po śmierci Estemirowej więcej zaginięć

W ostatnich dniach w Czeczenii uprowadzono kilka osób - podało biuro Memoriału.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tm-tm/CC/Flickr)

Istniejące w Groznym biuro organizacji Memoriał podało, że od czasu śmierci Natalii Estemirowej, która należała do najaktywniejszych współpracowników organizacji, w Czeczenii zwiększyła się liczba zaginięć ludzi - podano na stronie internetowej _ Kawkazkij uzieł _ (Węzeł Kaukaski).

W ostatnich dniach na terenie Czeczenii uprowadzono sześć-siedem osób - podało groźnieńskie biuro Memoriału. Po śmierci Estemirowej 15 lipca biuro zawiesiło swą działalność, lecz wciąż zajmuje się sprawami, które rozpoczęto przed tą datą.

Aktywistka praw człowieka, współpracownica Memoriału Natalia Estemirowa, która zajmowała się, m.in. porwaniami w Czeczenii, sama została uprowadzona i zastrzelona.

Dokładnych danych o liczbie ludzi uprowadzonych w Czeczenii nie ma, lecz różne organizacje praw człowieka podkreślają, że liczba ta wzrosła na początku roku, a potem ponownie w połowie kwietnia, gdy ogłoszono zniesienie reżimu operacji antyterrorystycznej obowiązującego ponad 9 lat.

W roku 2008 Memoriał odnotował zaginięcie w Czeczenii 42 ludzi, w pierwszych czterech miesiącach tego roku - 34 takie przypadki. Przy czym 27 osób z uprowadzonych uwolniono, dwie znaleziono martwe, trzy aresztowano i osadzono w zakładzie karnym, dwie zaginęły bez wieści.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: czeczenia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz