Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czesi wysyłają do Afganistanu więcej żołnierzy

0
Podziel się:

Senat Czech zatwierdził rządowy plan zagranicznych misji wojskowych do 2013 roku.

Czesi wysyłają do Afganistanu więcej żołnierzy
(kpr. Marcin Lasak/isaf.wp.mil.pl)

Senat Czech zatwierdził rządowy plan zagranicznych misji wojskowych do 2013 roku, w ramach którego w przyszłym roku liczba czeskich żołnierzy w Afganistanie wzrośnie do 720. Jednak już w 2012 roku na terytorium tego kraju będzie służyć 640 Czechów.

Zgodnie z przyjętym projektem do kraju wróci natomiast liczący 500 ludzi kontyngent z Kosowa. Za propozycją rządu Petra Neczasa głosowało 57 z 81 senatorów. Zgodnie z zaleceniami senackiej komisji ds. bezpieczeństwa opowiedziała się za nią również część opozycji.

O większe wsparcie misji afgańskiej zaapelowało do Czech NATO. - _ Plan jest przede wszystkim wyrazem odpowiedzialności Republiki Czeskiej względem jej pozycji w świecie i jej bezpieczeństwa _ - powiedział po głosowaniu minister obrony Alexandr Vondra.

Obecnie w Afganistanie służy 530 czeskich żołnierzy, głównie w prowincji Logar. Czeska armia zajmuje się szkoleniem afgańskich sił zbrojnych. W przyszłą środę Izba Poselska (niższa izba parlamentu) będzie omawiała rządowy plan misji zagranicznych do 2013 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t114513.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/teheran;kupil;karzaja;przelewy;dwa;razy;w;roku,200,0,698824.html) Teheran kupił Karzaja? Przelewy dwa razy w roku Prezydent Afganistanu przyznał, że jego administracja otrzymała pieniądze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t84707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/islamisci;groza;niech;sie;wycofaja;zanim;wroca;trupy,20,0,697364.html) Islamiści grożą: Niech się wycofają, zanim wrócą trupy Ekstremiści grożą Bułgarii. Twierdzą, że ten kraj może być celem ataku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t94040.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pentagon;ostrzega;media;przed;dokumentami;z;wikileaks,45,0,695085.html) Pentagon ostrzega media przed dokumentami z WikiLeaks Portal zapowiada publikację kolejnych tajnych dokumentów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)