Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czy Kaddafi zaatakuje ostatni bastion rebelii?

0
Podziel się

Dyktator wezwał mieszkańców Bengazi, by opuścili w nocy miasto.

Czy Kaddafi zaatakuje ostatni bastion rebelii?
(PAP/EPA)
bDSfoQyd

*Libijskie wojsko zaapelowało do mieszkańców powstańczej stolicy Bengazi, by * opuścili w nocy kontrolowane przez powstańców tereny. Mgołoby to być przygotowanie do ostatecznej ofensywy na ostatni bastion rebeliantów. Po upłynięciu tego czasu w mieście nadal panuje spokój.

W komunikacie skierowanym do mieszkańców Bengazi wojsko informuje, że zbliża się do miasta, by _ wspierać _ ich oraz _ oczyścić miasto z uzbrojonych gangów _.

_ Armia nalega, byście do północy oddalili się od miejsc, w których znajdują się uzbrojeni ludzie i składowiska broni _ - głosi komunikat. Wydawało się, że wydane ostrzeżenie to wstęp do działań ze strony sił Kadafiego, jednak pół godziny po wyznaczonym czasie życie w Bengazi toczyło się bez zmian.

bDSfoQyf

_ - W Bengazi życie płynie normalnie _ - powiedział jeden z mieszkańców, co potwierdził lekarz ze szpitala w tym mieście, Dżibril al-Huweidi._ - Jakieś karetki kursują między Bengazi a Adżdabiją. Byłoby to niemożliwe _, _ gdyby do miasta zbliżały się oddziały Kadafiego _- ocenił.

Libijska telewizja poinformowała, że zwolennicy Muammara Kadafiego w Bengazi urządzili tam wiec, jednak znajdujący się w mieście zagraniczni dziennikarze nie byli w stanie potwierdzić tego doniesienia. Również wczoraj libańska telewizja LBC wyemitowała wywiad z Kadafim. Zapytany, czy spodziewa się bitwy o Bengazi, dyktator odparł: _ Nie, nie wydaje mi się _.

Dodał, że dzięki pomocy _ narodu _ dowiaduje się o lokalizacji ufortyfikowanych pozycji powstańców, których określił mianem _ Al-Kaidy _ i _ terrorystycznego elementu _. Z kolei w wywiadzie dla francuskiego dziennika _ Le Figaro _, który ukaże się w czwartek, Kadafi wykluczył rozmowy z siłami powstańczymi.

bDSfoQyl
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;sie;hamuje;bo;boi;sie;interwencji,4,0,795140.html) "Kaddafi się hamuje, bo boi się interwencji" Ben Barry z Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych analizuje sytuację.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t134927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zwyciestwo;kaddafiego;bedzie;koszmarem,25,0,793369.html) Zwycięstwo Kaddafiego będzie koszmarem Tak uważa brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t129102.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/rosati;amerykanie;w;koncu;zaatakuja;kaddafiego,4,0,790532.html) Rosati: Amerykanie w końcu zaatakują Kaddafiego Desantu na Libię nie będzie, ale seria precyzyjnych ciosów.
bDSfoQyG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)