Notowania

płace
21.02.2008 08:00

Czyje pensje rosną najszybciej?

Najwyższe podwyżki dostali pracownicy najniższego szczebla: pokojówki, kelnerzy, budowlańcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Andrzej Rybczyński)

Najwyższe podwyżki dostali pracownicy najniższego szczebla: pokojówki, kelnerzy, budowlańcy. W Polsce brakuje przedstawicieli tych właśnie zawodów - pisze Metro.

Średni wzrost płac w ubiegłym roku o 12 proc. wynika w dużej mierze z rosnących najszybciej pensji pracowników najniższego szczebla. W budownictwie płace wzrosły o 26,9 proc., a w usługach o prawie 22 proc.

- _ Badania nie pozostawiają wątpliwości: największa grupa osób, które wyjechały z Polski, to ludzie z podstawowym i średnim, technicznym wykształceniem _ - wyjaśnia _ Metru _ Małgorzata Rusewicz, ekspert z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych _ Lewiatan _. - _ Ci, którzy zostali w kraju i chcą pracować w prostych zawodach, mogą mieć dużo większe wymagania płacowe niż rok czy dwa lata temu _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ > Rosną pensje i zatrudnienie w firmach ]( http://www.msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/rosna;pensje;i;zatrudnienie;w;firmach,116,0,321396.html )
* [ > Rosnące pensje groźne dla firm? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosnace;pensje;grozne;dla;firm,25,0,316953.html )
Tagi: płace, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz