Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Darmowe podręczniki dla uczniów już za rok?

0
Podziel się

Ministerstwo popiera pomysł książek w internecie. Trzeba przekonać nauczycieli.

Darmowe podręczniki dla uczniów już za rok?
bEiDeglh

Fundacja Nowoczesna Polska pracuje nad opracowaniem podręczników z fizyki i geografii do gimnazjum, które będą publikowane w internecie. Podręczniki trafią niedługo do recenzji w ministerstwie edukacji.

Kamil Śliwowski z Fundacji Nowoczesna Polska wyjaśnia, że są to podręczniki publikowane w internecie na zasadach wolnej licencji - czyli bezpłatne. Użytkownik decyduje czy korzysta z niego w sieci, drukuje czy nagrywa na płytę.

- _ Można go przesyłać, kopiować i zmieniać bez ograniczeń narzucanych przez prawa autorskie _ - wyjaśnił Kamil Śliwowski.

bEiDeglj

Od roku możliwe jest publikowanie podręczników jedynie w formie elektronicznej. Wcześniej oprócz formy elektronicznej podręcznik musiał być wydrukowany. Możliwość wydawania podręczników w formie elektronicznej miała obniżyć ich koszty. Obecnie na zakup podręczników dla jednego ucznia potrzeba kilkaset złotych.

Rzecznik ministerstwa edukacji Grzegorz Żurawski podkreślił, że forma elektroniczna podręczników, a tym bardziej bezpłatna, na pewno ucieszy uczniów i rodziców.Według niego, wiele szkół, także tych w małych miejscowościach, jest wyposażona w sprzęt potrzebny do korzystania z elektronicznych podręczników. Teraz do elektronicznych podręczników powinni przekonać się nauczyciele. To oni co roku wybierają, z których podręczników uczniowie będą korzystać.

Raport Money.pl

bEiDeglK
KOMENTARZE
(0)