Notowania

wiadomości
01.03.2011 09:41

Darmowe studia z zarządzania innowacją na SGH

W dobie sprzężenia biznesu i nauki menedżer innowacji jest niezbędny. W tej dziedzinie szkoli SGH na podyplomowych studiach - i to bezpłatnie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Innowacyjność to obok ekologii i społecznej odpowiedzialności jedna z najbardziej cenionych obecnie cech biznesu. Oparte na niej projekty mają największą szansę otrzymania dotacji unijnych i wsparcia od innych instytucji. Umiejętność wprowadzania nowoczesnych rozwiązań jest więc kluczowa dla każdego działającego obecnie na rynku pracy menedżera. Takim zdaniem kierowali się dr Rafał Kasprzak i dr Łukasz Marecki ze Szkoły Głównej Handlowej, otwierając na tej uczelni podyplomowe Studium Menedżera Innowacji. Czytaj też: Stołeczne uczelnie już wabią studentów Menedżer pilnie potrzebny Kim właściwie jest menedżer innowacji? To człowiek będący łącznikiem między dwiema sferami - nauką i gospodarką. Obecnie, w XXI wieku, w czasach wysokiej konkurencyjności, zarządzanie biznesem wymaga wykorzystywania nowych technologii. Tylko w taki sposób można uzyskać przewagę nad innymi podmiotami działającymi w branży. Jednak, jak twierdzą autorzy projektu, pomimo istniejących mechanizmów sprzyjających budowaniu mostów między
przedstawicielami nauki i biznesu ciągle brakuje pomiędzy nimi efektywnych pośredników - menedżerów innowacji. Czytaj też: Uczelnie publiczne kontra prywatne - co wybrać? Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera! Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się! Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm. Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz