Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

David Cameron: Co najmniej 3 Brytyjczyków zabitych w Algierii

0
Podziel się

Od czwartku do soboty siły algierskie uwolniły łącznie 107 cudzoziemców i 685 Algierczyków.

David Cameron: Co najmniej 3 Brytyjczyków zabitych w Algierii
(Moritz Hager/World Economic Forum/CC/Flickr)
bEpxDUfF

Premier Wiekiej Brytanii David Cameron oznajmił dzisiaj, że potwierdzono, iż trzej obywatele brytyjscy zostali zabici w algierskim kompleksie gazowym In Amenas; ponadto uważa się, że zginęli jeszcze trzej obywatele i jeden rezydent Wielkiej Brytanii.

_ - Wiemy teraz, że trzej obywatele brytyjscy zostali zabici i jesteśmy przekonani o śmierci dalszych trzech oraz jednego rezydenta brytyjskiego _ - powiedział Cameron w oświadczeniu transmitowanym w TV. Wyjaśnił, że wśród trzech zabitych jest Brytyjczyk, który zginął w środę, gdy islamistyczna grupa zbrojna zaatakowała i zajęła kompleks gazowy.

Szef MSZ Wielkiej Brytanii William Hague poinformował dziś, że 22 Brytyjczyków, którzy byli wśród zakładników przetrzymywanych w In Amenas odleciało z Algierii do kraju.

bEpxDUfH

W sobotę algierskie siły bezpieczeństwa odbiły zakładników, po pierwszym szturmie na In Amenas w czwartek. Algierskie MSW podało po sobotniej operacji, że w In Amenas zginęło łącznie 23 zakładników.

Jednak dzisiaj minister komunikacji Mohammed Said wyraził obawę, że liczba zakładników, którzy ponieśli śmierć może być większa. Jak wyjaśnił, algierskie siły specjalne nadal przeszukują teren pola gazowego. W ciągu najbliższych godzin podana zostanie ostateczna liczba ofiar - zapewnił.

W poprzednich dniach o śmierci swych obywateli powiadomiły: Francja, USA i Rumunia.

Japońska firma, która zatrudniała pracowników w In Amenas ogłosiła dzisiaj, że dziesięciu z nich jest wciąż zaginionych. Również Malezja powiadomiła, że nieznany jest los dwóch jej obywateli. Norweski koncern Statoil poinformował, że zaginionych jest pięciu jego pracowników.

bEpxDUfN

Od czwartku do soboty siły algierskie uwolniły łącznie 107 cudzoziemców i 685 Algierczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama chce ścigać terrorystów. Przez zamach w rafinerii - _ Ten atak jest kolejnym przypomnieniem zagrożenia, jakie stwarza Al-Kaida i inne grupy ekstremistów _ - oświadczył prezydent USA.
Zakładnicy nie żyją. "Negocjacje nie były opcją" Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył wczoraj, że podejście Algierii do kryzysu z zakładnikami w kompleksie gazowym było najbardziej odpowiednie.
Dramat na Saharze. Zakładnicy nie żyją Algierscy komandosi ostatecznie przejęli kompleks gazowy w In Amenas. Informacje potwierdził rząd Wielkiej Brytanii.
bEpxDUgi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)