Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
24.11.2012 20:01

Demokracja w Rosji? "Są coraz bliżej"

Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder wyraził opinię, że krytykowany na Zachodzie prezydent Rosji Władimir Putin prowadzi swój kraj ku demokracji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)

W opublikowanym dzisiaj wywiadzie były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder wyraził opinię, że krytykowany na Zachodzie prezydent Rosji Władimir Putin prowadzi swój kraj ku demokracji.

_ - Ludzie kierujący Rosją chcą z niej zrobić kraj, w którym panują praworządność, stabilność i demokracja _ - oświadczył Schroeder w wywiadzie dla tygodnika _ Frankfurter Allgmemeine Sonntagszeitung _. Zadaniem obecnego rosyjskiego prezydenta było najpierw przywrócenie w państwie poszanowania prawa i stabilności - dodał.

_ - Władimir Putin dokonał tego i jest to jego historycznym osiągnięciem _ - zadeklarował Schroeder, wskazując jednocześnie, iż cały proces przebiegał w skomplikowanych warunkach. - _ Kraj niesie swe historyczne brzemię, składa się z blisko stu narodów, walczy z islamistycznym terrorem _ - zaznaczył. Według byłego kanclerza stabilność Rosji leży w interesie Europy. Jak przypomniał, _ Berlin znajduje się bliżej granicy rosyjskiej niż francuskiej _.

Po wycofaniu się z polityki Schroeder, który niegdyś nazwał Putina _ czystej klasy demokratą _, został przewodniczącym rady nadzorczej spółki Nord Stream, eksploatującej bałtycki gazociąg z Rosji do Niemiec. 51 proc. udziałów w Nord Stream ma rosyjski państwowy koncern energetyczny Gazprom.

Czytaj więcej w Money.pl
Po 8 latach Rosjanie się ugięli. Przywracają... To już kolejne z zainicjowanych przez ustępującego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa aktów prawnych zmierzających do zreformowania systemu politycznego Rosji.
Miedwiediew zbawcą? Uratował kraj przed... Miedwiediew oznajmił, że za swoje najważniejsze zadanie uważa rozwój swobód obywatelskich i ekonomicznych.
Rosjanie nie chcą żeby Putin znów rządził Jako poważnych kandydatów do nowego rządu wymienia się trzech doradców Miedwiediewa.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz