Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Do Fukushimy I płynie prąd. Systemy chłodzenia zadziałają?

0
Podziel się

Do jutra powinno zostać ukończone podłączanie zasilania do reaktorów 1 i 2.

Do Fukushimy I płynie prąd. Systemy chłodzenia zadziałają?
(PAP/EPA/TEPCO)
bEhOFetN

Do wszystkich sześciu reaktorów japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I doprowadzono zewnętrzne zasilanie w energię elektryczną, mające umożliwić ponowne uruchomienie układów chłodzenia reaktorów - informuje agencja Kyodo.

Wysoka temperatura i dym utrudniają jednak pracę ekip ratowniczych przy wraku elektrowni, zniszczonej przez trzęsienie ziemi i falę tsunami. Rząd japoński przyznawał, że sytuacja w Fukushimie jest w dalszym ciągu _ wyjątkowo napięta _.

Operator elektrowni - firma Tokyo Electric Power Company (Tepco) - zapewnia, że para nad reaktorami nie stanowi zagrożenia, podobnie jak i nieznacznie podwyższony poziom promieniowania w wodach Pacyfiku w pobliżu siłowni. Dziś wznowiono schładzanie wodą reaktora nr 3, przerwane w poniedziałek z powodu pojawienia się kłębów dymu. Kontynuowane jest polewanie wodą reaktora nr 4.

bEhOFetP

Telewizja publiczna NHK informuje, powołując się na ekspertów, że do środy powinno zostać ukończone podłączanie zasilania do reaktorów 1 i 2. Celem jest zapewnienie oświetlenia w pomieszczeniach kontrolnych i uruchomienie układów chłodzenia. W czwartek, o ile nie nastąpią nieprzewidziane komplikacje, oczekiwane jest podłączenie zasilania w reaktorach 3 i 4.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t92965.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;nie;boja;sie;energii;atomowej,151,0,796567.html) Polacy nie boją się energii atomowej Większość z nas jest zgodna. W Polsce potrzebujemy elektrowni jądrowej. Nawet gdyby miała powstać niedaleko naszych domów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t135493.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosnie;promieniowanie;w;fukushimie;znow;wypuszcza;pare,236,0,797164.html) Rośnie promieniowanie w Fukushimie. Znów wypuszczą parę Ciągle jest ogromny problem z reaktorem numer 3. Jego pręty paliwowe zawierają pluton.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t135333.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;prad;w;budynku;nr;2;w;fukushimie,94,0,795998.html) Jest prąd w budynku nr 2 w Fukushimie Mierzący kilometr kabel pozwoli uruchomić zasilanie pomp chłodzących reaktor nr 2.
bEhOFeuq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)