Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atak zimy
01.12.2010 19:12

Do Polski nadciągają zamiecie

IMGW zapowiada kolejne śnieżyce - nawet do 20 cm nowego opadu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W nocy znów będzie intensywnie padać śnieg. Poza Pomorzem i Mazurami, gdzie opady będą niewielkie mieszkańców reszty kraju czekają śnieżyce i zamiecie. Jednoczesniew nocy będzie bardzo zimno - miejscami do -18°C.

W nocy będzie bardzo zimno: temperatura minimalna od -18°C, -15°C na północnym wschodzie kraju, -14°C, -12°C miejscami na Pomorzu, do -11°C, -8°C na pozostałym obszarze, cieplej jedynie na na Podkarpaciu i w Małopolsce, do -5°C.

Maria Waliniowska, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie przestrzega przed nadchodzącymi śnieżycami.

POSŁUCHAJ SYNOPTYKA:

Bardzo trudne warunki mogą być na drogach:

POSŁUCHAJ SYNOPTYKA:

Jutro w dzień opady śniegu będą nieco słabsze: na północy Polski oraz w pasie dzielnic centralnych zachmurzenie całkowite i duże, okresami opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 10 cm.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady śniegu, a na Podkarpaciu i w Małopolsce miejscami marznący deszcz powodujący gołoledź. Nadal będzie mroźno.

Poprawa pogody z mniejszym mrozem i niewielkimi opadami śniegu prognozowana jest na weekend. Większe ocieplenie spodziewane jest od wtorku. Wówczas opady śniegu będą przechodziły w marznący deszcz, co oznacza gołoledź i pogorszenie warunków na drogach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t123637.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zle;na;drogach;najgorzej;na;zakopiance,227,0,726755.html) Źle na drogach, najgorzej na "zakopiance" Po intensywnych śnieżycach bardzo pogorszyły się warunki jazdy w Małopolsce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t123316.jpg ) ] (http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/atak;zimy;uwazaj;moze;cie;drogo;kosztowac,165,0,724901.html) Atak zimy. Uważaj, może cię drogo kosztować Nawet do 30 tysięcy złotych grzywny może zapłacić właściciel firmy, który w czasie mrozów nie zapewni pracownikom odpowiednich warunków. Za nieodśnieżony chodnik przed posesją możemy zapłacić 100 złotych. Nieusunięte sople to grzywna do 5000 złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t123687.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/osiem;ofiar;mrozu;i;opoznienia;pkp,12,0,726540.html) Osiem ofiar mrozu i opóźnienia PKP W ciągu ostatniej doby zamarzło w Polsce 8 osób. Zimowa aura opóźniła też pociągi.
Tagi: atak zimy, imgw, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz