Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do siedziby ONZ dostarczono 16 kg kokainy

0
Podziel się:

Narkotyki znajdowały się w dwóch białych torbach, na których widniało logo przypominające symbol ONZ.

Do siedziby ONZ dostarczono 16 kg kokainy
(FlashStef/CC/Flickr)

Do siedziby Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku dostarczono w zeszłym tygodniu dwie przesyłki zawierające łącznie 16 kg kokainy. Narkotyki o wartości około 2 milionów dolarów pochodziły z Meksyku - poinformowała wczoraj nowojorska policja.

Narkotyki znajdowały się w dwóch białych torbach, na których widniało logo przypominające symbol ONZ. Wewnątrz znajdowały się książki, z których usunięto kartki. W każdej z książek umieszczono ponad kilogram kokainy - powiedział rzecznik policji Paul J. Browne. Dodał, że paczki nie były zaadresowane.

Śledztwo wykazało, że narkotyki trafiły do prywatnej sortowni w Cincinnati, w stanie Ohio, z Meksyku. Gdy pracownicy rozpoznali logo ONZ, przekazali przesyłki do siedziby Organizacji. Zostały tam dostarczone 16 stycznia bieżącego roku - _ Podejrzewamy, że narkotyki nie miały w ogóle opuścić Meksyku _.

Czytaj więcej o narkotykowym biznesie w Money.pl
Zarabiają krocie na opium. Podwoili dochody Dochody z produkcji opium wyniosły w ubiegłym roku około 1,4 mld dolarów, co oznacza wzrost o 133 procent w ciągu roku.
Wielka wpadka, Kokaina za 100 mln dolarów Ładunek czystej kokainy przechwyciła policja na terenie Republiki Zielonego Przylądka.
Dwoje Niemców z toną kokainy na jachcie Na zatrzymanym jachcie znaleziono narkotyki warte 26 milionów euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)