Notowania

ubezpieczenia
21.09.2007 06:33

Dobre półrocze ubezpieczycieli

Hossa w ubezpieczeniach na życie trwa. Polacy wydali w pierwszym półroczu na ten rodzaj polis ponad 12,5 miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeszcze lepiej wiedzie się firmom ubezpieczającym majątek - pisze "Gazeta Wyborcza".

Na początku lat 90. Polacy wydawali na polisy na życie tylko 200 mln złotych rocznie, a na majątkowe sześć razy więcej. Dzisiaj nasz rynek ubezpieczeniowy coraz bardziej upodabnia się do zachodnich. Jak wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego cytowanych przez "Gazetę Wyborczą", w pierwszym półroczu Polacy wydali na polisy na życie o jedną piątą więcej niż rok wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

Ubezpieczyciele zarobili ponad 3,5 miliarda złotychNajwiększym powodzeniem w dalszym ciągu cieszą się ubezpieczenia z elementem inwestycyjnym.

Dobrze w pierwszym półroczu wiodło się firmom sprzedającym ubezpieczenia majątkowe. W sumie zebrały one ponad 9 miliardów złotych składki, o 9,2 procent więcej niż w tym samym okresie 2006 roku. Nadal największe wpływy towarzystwa osiągają tu z polis komunikacyjnych. Liderem pozostaje PZU i - choć jego udziały w ubezpieczeniowym torcie z roku na rok maleją - nadal ma nieco ponad połowę rynku.

Tagi: ubezpieczenia, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz