Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
olimpiada w soczi
03.07.2013 11:17

Doku Umarow apeluje do zwolenników o udaremnienie igrzysk w Soczi

Doku Umarow, wróg numer jeden Kremla zaapelował do islamskich bojowników, by nie dopuścili do przeprowadzenia igrzysk na, jak się wyraził, szczątkach wielu zabitych przez Rosję muzułmanów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Przywódca rebeliantów na Kaukazie Północnym Doku Umarow, wróg numer jeden Kremla, zaapelował dziś do swych zwolenników, by użyli maksimum sił w celu udaremnienia igrzysk olimpijskich w Soczi. Zimowe igrzyska mają się odbyć w lutym r. 2014.

Na nagraniu wideo zamieszczonym na stronie internetowej kaukaskich islamistów, którzy dążą do utworzenia w regionie państwa islamskiego, ich przywódca Doku Umarow uchylił moratorium na atakowanie celów w Rosji poza Kaukazem Północnym.

Powiedział, że pokojowa inicjatywa Emiratu Kaukazu polegająca na wstrzymaniu ataków na terytorium Rosji, została odebrana w Moskwie jako słabość, a nie jako akt dobrej woli.

Zaapelował do islamskich bojowników, by nie dopuścili do przeprowadzenia igrzysk na, jak się wyraził, _ szczątkach wielu zabitych przez Rosję muzułmanów, którzy zostali pogrzebani na naszej ziemi nad Morzem Czarnym _.

Umarow stanął na czele czeczeńskich rebeliantów w r. 2006. W r. 2007 ogłosił się _ emirem Emiratu Kaukazu _. W ten sposób chciał podkreślić, że toczy walkę nie tylko o niepodległość Czeczenii, ale całego Kaukazu. Zapowiadał utworzenie niezależnego państwa na muzułmańskim Północnym Kaukazie, z prawem opartym na szariacie.

Ponad rok temu Umarow oznajmił, że wstrzymuje ataki na ludność cywilną w Rosji, ponieważ - jak oświadczył - nie popiera ona już Władimira Putina, co może oznaczać, że nie akceptuje też jego polityki na Kaukazie. Według jego oświadczenia moratorium nie odnosiło się jednak do struktur politycznych i wojskowych państwa, które prowadzi wojnę.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykując olimpiadę ukradli 50 miliardów Według autorów raportu - prawie połowa tej kwoty trafiła na prywatne konta biznesmenów, urzędników i polityków.
Zła pogoda na olimpiadzie? Plan B, a nawet C Do zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi pozostał ponad rok, ale dwa z olimpijskich obiektów - skocznia narciarska oraz lodowisko, na którym rywalizować będą łyżwiarze figurowi - zostały już sprawdzone podczas zawodów.
Urzędnicy z Kremla zatrzymani za korupcję Domagali się od jednego z rosyjskich biznesmenów 10 mln rubli za przydzielenie pomieszczeń biurowych w centrum Moskwy.
Tagi: olimpiada w soczi, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz