Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
po
19.04.2012 19:20

Donald Tusk ostro o wypowiedziach posłów PiS. Zajmie się tym prokuratura?

Premier stracił cierpliwość. W ostrych słowach zapowiedział, że podejmie rękawice rzuconą mu przez PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

- _ W Polsce powstaje nowy front zimnej wojny wewnętrznej _ - podkreślił Donald Tusk. - _ Głównym zadaniem rządu, będzie zapewnienie Polakom bezpieczeństwa wobec kryzysu politycznego i gospodarczego _ - powiedział premier, odbierając nagrodę _ Krzesła Roku _, przyznaną przez magazyn _ The Warsaw Voice _.

Nagrodą tą honorowana jest osoba lub instytucja, która wywarła szczególny wpływ na Polskę w konkretnym roku. Historia nagrody sięga 1989 roku, kiedy wręczono ją po raz pierwszy Lechowi Wałęsie. Premierowi przyznano nagrodę za _ wysiłki na rzecz zapewnienia Polakom spokoju i bezpieczeństwa _.

Szef rządu podkreślił, że kraj przygotowuje się do kolejnej osłony w walce ze światowym kryzysem. - _ Dzisiaj, kiedy kraj przygotowuje się do kolejnej odsłony walki z kryzysem możemy światu pokazać, jakie mamy atuty. O Polsce mówi się z coraz większym uznaniem, a to uznanie można przekuć na pieniądze dla Polski i Polaków _- powiedział premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREMIERA:

Szef rządu powiedział, że światowy kryzys jest w Polsce odczuwany słabiej, niż w innych krajach, co jest wspólną zasługą wszystkich obywateli. Zdaniem Tuska, Polacy zasługują na słowa uznania za to, że przechodzą przez kryzys z dyscypliną i optymizmem.

Premier podkreślił także, że szansę na zwycięstwo w walce z kryzysem mają tylko te narody, które opanują wewnętrzne emocje i wykażą się solidarnością. A w tej kwestii nie jest w Polsce dobrze, ponieważ jesteśmy świadkami kryzysu politycznego. _ _

_ - Powstaje nowy front takiej na razie ciągle zimnej wojny wewnętrznej _. _ Słowa, które padają w ostatnich dniach, mogą mieć swoje konsekwencje i ci, którzy je dzisiaj wypowiadają - mówię o tych twardych słowach czasami pełnych nienawiści i agresji, słowach, które godzą bezpośrednio w serce Polski, w taki jednoznaczny interes narodowy Polski i Polaków - te słowa mogą mieć także niestety swoje praktyczne konsekwencje _ - ocenił szef rządu.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREMIERA:

Jak powiedział, zadaniem rządu będzie zapewnienie bezpieczeństwa Polaków zarówno wobec kryzysu ekonomicznego, ale też kryzysu politycznego, którego jesteśmy świadkami. Dlatego nie pozostawi tych słów, które ostatnio padają w Polsce, bez odpowiedzi._ _

_ - Żarty się kończą i głównym zadaniem polskiego rządu będzie zapewnienie takiego poczucia bezpieczeństwa wszystkim Polakom, nie tylko wobec kryzysu finansowego, ale także wobec kryzysu politycznego, którego jesteśmy świadkami. Mam nadzieję, że to uznanie, jakim jest ta nagroda, będzie dodatkową motywacją _ - podkreślił Tusk.

Premier zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami, że po zaplanowanym na piątek posiedzeniu rządu odbędzie się konferencja prasowa, na której szerzej skomentuje _ bulwersujące słowa i zdarzenia z ostatnich dni _.

Chodzi m.in. niedzielną wypowiedź Antoniego Macierewicza z Krosna (cytowaną w mediach). Macierewicz mówił wtedy, odnosząc się do katastrofy smoleńskiej: _ Czymże innym jest sytuacja, w której ginie cała elita, w której odcięta zostaje głowa narodu? To jest wypowiedzenie wojny, nawet, jeżeli kolejny atak będzie odłożony o rok, dwa, pięć, to trzeba sobie zdawać sprawę - to jest wypowiedzenie wojny _.

Politycy PO zaapelowali, aby prokuratura zajęła się wypowiedziami polityków PiS, w których w kontekście katastrofy smoleńskiej padają sformułowania o wojnie i współudziale w zamachu przedstawicieli rządu RP.

_ - Nie planujemy wojny, ale będziemy kontynuować walkę o prawdę _ - odpowiedział na to Jarosław Kaczyński. Z kolei prokuratura stwierdziła, że nie zajmuje się tego typu sprawami z urzędu, a ewentualne postępowanie wyjaśniające może wszcząć po wpłynięciu zawiadomienia. Politycy PO nie wykluczyli złożenia takiego zawiadomienia.

Czytaj więcej o konflikcie wokół katastrofy smoleńskiej
Tusk i jego ludzie uciekną przed Kaczyńskim. To pewne _ Prawdziwy premier _ dopiął swego, weźmie Warszawę - pisze Andrzej Zwoliński.
_ PiS obraziło najważniejsze osoby w kraju _ Zdaniem Schetyny w polskiej polityce zapanował język wojenny, w momencie gdy padły słowa o zdradzie i zamachu smoleńskim.
Premier pod ostrzałem. Kto go jeszcze broni? - _ Od dwóch lat rząd konsekwentnie tę sprawę przegrywa _ - grzmi PiS.
Tagi: po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz