Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opioła
22.03.2013 13:21

Doradca PO szkolił się w Moskwie. PiS się go boi

Sytuacja zagraża bezpieczeństwu państwa - oceniają.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Doradca PO w komisji ds. służb specjalnych Stanisław Hoc powinien przestać pełnić tę funkcję, ponieważ przeszedł szkolenie w Wyższej Szkole KGB w Moskwie - uważają posłowie PiS. Sytuacja zagraża bezpieczeństwu państwa - oceniają.

Przewodniczący komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS) poinformował podczas konferencji prasowej w Sejmie, że w czwartek złożył wniosek o odwołanie Hoca z funkcji doradcy. Jak dodał, wniosek przepadł, gdyż przeciwko opowiedzieli się posłowie PO, PSL i SLD. Poseł zaapelował do nich, aby zmienili decyzję.

Opioła powołał się na publikację ABW z serii _ Biblioteka Przeglądu Bezpieczeństwa Wewnętrznego _ pt. _ Współpraca SB, MSW, PRL z KGB, ZSRR w latach 1970-1990. Próba bilansu _.

_ - Na stronie 135 figuruje na pozycji 95 pan Stanisław Hoc, jako inspektor wydziału III do zwalczania opozycji, odbył czteroletnie studia habilitacyjne w Moskwie od 1977 roku. Gdy komisja przyjmowała doradców został przedstawiony życiorys Stanisława Hoca i w ogóle nie została podana informacja, że był na takich studiach. Zupełnie się do tego nie przyznał _ - podkreślił polityk PiS.

_ - On nie był na studiach prawniczych, archeologicznych, lecz w szkole KGB. Człowiek po szkole KGB dzisiaj doradza PO, mając dostęp do najtajniejszych polskich informacji. Jeżeli tak będziemy kształtować bezpieczeństwo państwa, konsekwencje będą tragiczne _ - zaznaczył Antoni Macierewicz (PiS).

Macierewicz zauważył, że publikacja, na którą się powołują posłowie PiS, powstała pod patronatem byłego szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, który napisał do niej wstęp. _ Czy dlatego musiał odejść? Czy o to chodzi? _ - dopytywał Macierewicz.

Przytoczył fragment wstępu. - _ Pomimo bowiem upływu ponad 20 lat od upadku PRL i ZSRR oraz zakończenia współpracy ich służb wewnętrznych, przedstawienie tej współpracy we wszystkich aspektach, jej zbilansowanie, opisanie jej skutków i pozostałych po niej układów oraz aktywów ma nadal istotne znaczenie ze względu na wciąż możliwy wpływ tej współpracy na aktualny stan bezpieczeństwa RP _ - napisał Bondaryk.

Czytaj więcej w Money.pl
Sondaż: PO odbydowuje przewagę. PiS w dół Poza Sejmem znalazłyby się: Solidarna Polska z 1 proc. poparcia oraz PJN - 1 proc.
Ten dokument wstrząśnie rządem Tuska? PiS przygotował podsumowanie 5-letnich koalicji Platformy i PSL. _ Są w nim zawarte konkretne fakty i wyliczenia _.
PiS obali rząd Tuska? Politycy ujawniają, jak to się skończy Partia Jarosława Kaczyńskiego nie ukrywa, że chce doprowadzić do wcześniejszych wyborów.
Tagi: opioła, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz