Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dramat w Australii. Ponad 130 ofiar pożarów

0
Podziel się

Tragiczny bilans kataklizmu w stanie Wiktoria może być jeszcze gorszy.

Dramat w Australii. Ponad 130 ofiar pożarów
(PAP/EPA)
bEiwhoaJ

Rośnie liczba ofiar pożarów szalejących w stanie Wiktoria w południowo-wschodniej Australii. Zginęło już ponad 130 ludzi. Nie wyklucza się, że ofiar będzie jeszcze więcej.

Zniszczeniu uległo co najmniej 750 domów. Nie jest to ostateczny bilans. Władze określiły zniszczone w pożodze miasta jako _ miejsca zbrodni _, gdyż - według policji - w wielu przypadkach ogień był podłożony celowo.

Z niektórych miejscowości zostały tylko zgliszcza. Przybywają tam ekipy dochodzeniowe, które wciąż odkrywają coraz to nowe zwłoki i są świadkami drastycznych scen.

bEiwhoaL

Choć w wielu miejscach szalejące od soboty płomienie osłabły i ich gaszeniu sprzyjała pogoda, w poniedziałek wciąż się paliło, a wiatr ponownie groził rozprzestrzenieniem się ognia. Meteorologowie ponadto przewidzieli wzrost temperatur w ciągu tygodnia.

To najgorsze w historii Australii pożary, które dzięki suchej pogodzie rozniosły się na dużej przestrzeni południowej części Wiktorii i Nowej Południowej Walii.

ZOBACZ TAKŻE:

bEiwhoaR

Premier Kevin Rudd był wyraźnie oburzony doniesieniami o celowych podpaleniach. _ Co powiedzieć o kimś takim - mówił. - Nie ma określeń, by to opisać, innych niż masowe morderstwo _. Władze zapowiedziały, że surowo ukarzą podpalaczy, którzy - według nich - przyczynili się do tragedii.

ZOBACZ REPORTAŻ TELEWIZJI SKY NEWS O DRAMATYCZNYCH POŻARACH W AUSTRALII (ang.):

bEiwhobm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)