Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dramatyczny apel Londynu: Bądźcie jutro na lotnisku

0
Podziel się

Do Trypolisu odleciał ostatni samolot, którym mogą uciec pozostali w Libii Brytyjczycy.

Dramatyczny apel Londynu: Bądźcie jutro na lotnisku
(PAP/EPA)
bEgeLewR

aktualizacja 17:05

Do Trypolisu odleciał z Anglii ostatni samolot, którym mogą się zabrać do kraju pozostali tam jeszcze Brytyjczycy.

Brytyjski minister spraw zagranicznych, William Hague wystosował do pozostałych w Trypoloisie rodaków dramatyczny apel: _ - To szalenie ważne, aby ci, którzy tam jeszcze pozostali udali się na lotnisko jutro o brzasku, bo ostatni wysłany przez rząd samolot odleci z Trypolisu jutro. _

William Hague dodał, że okręt Marynarki Królewskiej _ Cumberland _, który zawinął na Maltę z podjętymi w Benghazi 200 osobami z ponad 20 krajów, powróci tam jeszcze raz, przypuszczalnie w niedzielę.

bEgeLewT

Brytyjczycy uciekają z Libii. Zobacz materiał ITN News:

Kapitan okrętu powiedział, że rejs na Maltę odbył się w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych, ale jest gotów go powtórzyć. William Hague przyznał, że najtrudniejsza jest sytuacja dziesiątków Brytyjczyków, którzy pracowali w odległych, rozsianych po Pustyni Libijskiej obozach wiertniczych i instalacjach naftowych: _ - Zastanawiamy się intensywnie, jak im pomóc, ale nie mogę obecnie powiedzieć więcej. _

Brytyjskie media sugerują, że w sukurs rodakom przyjdą komandosi z pułku wojsk specjalnych SAS, albo że już znajdują się w Libii, eskortując konwoje z Brytyjczykami w stronę granicy.

Uciekają na Maltę i do Turcji

Ewakuacja osób uciekających z Libii trwa. Libijski port Bengazi opuściły dwie tureckie jednostki - fregata i prom - z 1200 Turkami i 500 obywatelami 25 państw na pokładzie. Statki zmierzają do Marmaris w południowo-zachodniej Turcji.

bEgeLewZ

*Malta jest najbliższym *europejskim sąsiadem Libii. Odległość między północnym wybrzeżem Libii a wyspą wynosi około 350 km.
Jak poinformowały władze w Ankarze, wśród ewakuowanych są min.: Polacy, Wietnamczycy, Macedończycy, Serbowie, Bułgarzy, Ukraińcy, Syryjczycy, Tunezyjczycy, Jordańczycy i Amerykanie. Od 19 lutego Turcja ewakuowała z Libii drogą morską i powietrzną około 11 tysięcy swoich obywateli.

Wczoraj wieczorem do stolicy Malty, Valletty, przybił wynajęty przez władze USA prom z ponad 300 osobami, w tym z co najmniej 167 Amerykanami na pokładzie. Prom Maria Dolores wypłynął z Trypolisu z dwudniowym opóźnieniem ze względu na silny wiatr na Morzu Śródziemnym.

Innych Amerykanów zabrały ze stolicy Libii do Stambułu tureckie samoloty czarterowe. Libię opuścił już cały personel amerykańskiej ambasady.

bEgeLexa

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t132533.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rebelianci;zdobyli;terminal;naftowy;kaddafi;wzywa;do;zabawy,3,0,784643.html) Rebelianci zdobyli terminal naftowy. Kaddafi wzywa do... zabawy W mieście Marsa al-Burajka żołnierze dołączyli do demonstrantów. Przywódca Libii im grozi, ale i apeluje do zwolenników: _ tańczcie i śpiewajcie! _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/eksport;ropy;z;libii;zamarl;brakuje;rak;do;pracy,144,0,784528.html) Eksport ropy z Libii zamarł. Brakuje rąk do pracy Po groźbach Muammara Kaddafiego cena baryłki ropy Brent wzrosła niemal do 120 dolarów, czyli najwyższego poziomu od 2008 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t132376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/dyktatorzy;upadaja;przez;kryzys;zaczelo;sie;od;lehman;brothers,207,0,776143.html) Dyktatorzy upadają przez kryzys. Zaczęło się od Lehman Brothers Konsekwencją rewolty w Libii może być nie tylko upadek Kaddafiego, ale nawet podział kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t133694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cios;obamy;w;kaddafiego;ludzie;uciekaja;z;libii,209,0,784849.html) Cios Obamy w Kaddafiego. Ludzie uciekają z Libii Waszyngton zamroził aktywa libijskiego dyktatora w USA. Barack Obama wprowadza sankcje wobec Libii.
bEgeLexu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)