Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Druga tura wyborów prezydenckich w Brazylii

0
Podziel się

Faworytką jest kandydatka rządzącej Partii Pracy Dilma Rousseff. Głosować może 136 mln obywateli.

Druga tura wyborów prezydenckich w Brazylii
(fabiodefreitasberriel/CC/Flickr)
bEiFfkgl

Faworytką jest kandydatka rządzącej Partii Pracy Dilma Rousseff. Do głosowania jest uprawnionych 136 mln obywateli.

Już na tydzień przed głosowaniem 62-letnia Rousseff, zajmująca dotychczas pozycję numer dwa w rządzie da Silvy, zyskała dwucyfrową przewagę nad swoim rywalem, Jose Serrą, byłym gubernatorem stanu Sao Paulo. Może stać się pierwszą kobietą-prezydentem w historii Brazylii.

W głosowaniu, podczas którego Brazylijczycy wybierają następcę bardzo popularnego Luiza Inacio Luli da Silvy, który nie może się już ubiegać o trzecią kadencję, Rousseff może liczyć nawet na 57 proc. głosów.

bEiFfkgn

*Zdecydowana większość *lokali wyborczych została otwarta o godz. 8. Nieco później rozpoczną głosowanie mieszkańcy stanów położonych najbardziej na zachód.
Według ostatnich sondaży pani Rousseff ma przewagę 12-14 pkt proc. nad swym socjaldemokratycznym rywalem. W pierwszej turze 3 października Rousseff zdobyła 47 proc. głosów, podczas gdy Serra 33 proc.

W ostatnich dniach kampanii wyborczej, która zakończy się w piątek wieczorem debatą telewizyjną, kandydaci skoncentrowali wysiłki na 56 mln wyborców zamieszkujących trzy najludniejsze stany Sao Paulo, Minas Gerais i Rio de Janeiro. Walczą o poparcie 6 proc. niezdecydowanych i 10 proc. osób, które deklarują, że mogą jeszcze zmienić zdanie.

Rousseff zapowiada kontynuację polityki gospodarczej i społecznej Luli, podczas gdy jej rywal wymawia jej skandale korupcyjne i zapowiada _ uczciwy rząd _. Jednak, jak podkreśla miejscowa prasa, w ich programach jest _ więcej punktów wspólnych niż rozbieżności _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t114834.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/kolejne;wielkie;zloza;ropy;w;brazylii,175,0,702127.html) Kolejne wielkie złoża ropy w Brazylii Państwowa agencja ropy naftowej ANP szacuje ich wielkość na 15 milionów baryłek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t112484.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/brazylijscy;wyborcy;zaglosowali;na;clowna,21,0,687381.html) Brazylijscy wyborcy zagłosowali na clowna Francisco Everardo Oliveira Silva zdobył 1,3 miliona głosów i dostał się do Kongresu.
bEiFfkgO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)