Drugie miejsce Justyny Kowalczyk w biegu na 10 km techniką dowolną

0

Polka straciła do zwyciężczyni niespełna 9 sekund.

(AP/FOTOLINK/East News)

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Świata.

W szwajcarskim Davos z czasem 26 minut 16 sekund i 70 setnych sekundy wygrała Norweżka Therese Johaug. Polka straciła do zwyciężczyni niespełna 9 sekund.
Trzecie miejsce zajęła inna norweska biegaczka - Kristin Stoermer Steira. Jej strata do Johaug to13 sekund i 40 setnych sekundy.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego - Apoloniusz Tajner podkreśla, że patrząc na niedzielny bieg, jest spokojny o występ Justyny Kowalczyk podczas rozpoczynających się 20 lutego mistrzostw świata w Val di Fiemme.

- _ Kowalczyk jest w tej chwili już w bardzo dobrej formie. To widać po jej ruchach. 10 kilometrów stylem dowolnym to nie jest jej koronny dystans, zajęła jednak zdecydowanie drugie miejsce. Widać, że jest świetnie przygotowana. To dobry prognostyk przed MŚ w Val di Fiemme _ - powiedział prezes PZN.

Było to 57. podium Justyny Kowalczyk w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Wielkie zwycięstwo! Polska wygrała z Serbią Reprezentacja Polski wygrała z wicemistrzami Europy - Serbami 25:24 (11:13) w meczu grupy C mistrzostw świata w piłce ręcznej.
Majewski to ortodoks Polski kulomiot zdradza, jak reaguje na posądzenie o doping.
"Pierwszy macho Rosji" wraca do sportu Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin - wbrew krążącym w Moskwie pogłoskom - przywróci do swojego rozkładu dnia zajęcia sportowe.