Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Dymisja dowódcy GROM-u nie powinna zostać przyjęta"

0
Podziel się

Poseł Wziątek:: Jej przyjęcie będzie dużą stratą dla wojska.

"Dymisja dowódcy GROM-u nie powinna zostać przyjęta"
(PAP/Paweł Supernak)
bEpxIHMB

Pułkownik Dariusz Zawadka dowódca GROM-uw piątek niespodziewanie złożył dymisję. Zdaniem posła Stanisława Wziątka, szefa sejmowej komisji obrony narodowej, jej przyjęcie będzie dużą stratą dla wojska. Dziś ważne spotkanie w tej sprawie.

na zdjęciu płk Dariusz Zawadka

- _ Moja dymisja nie ma nic wspólnego z sugerowaną nominacją dla płk. Piotra Patalonga na szefa Dowództwa Wojsk Specjalnych - _ zapewnił wczoraj w _ Faktach _ TVN płk Zawadka.

bEpxIHMD

Tuż po złożeniu przez Zawadkę dymisji pojawiły się spekulacje, że ma ona związek ze zmianami kadrowymi, głównie - z planowaną nominacją dla Patalonga na dowódcę wojsk specjalnych. Według mediów, obaj oficerowie są ze sobą skonfliktowani.

Generał Roman Polko, który również dowodził GROM-em, powiedział wczoraj w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że nie wierzy,aby przyczyną dymisji Zawadki były kwestie personalne.

Zawadka złożył wypowiedzenie w piątek i tylko jego wniosek wpłynął dotychczas do Dowództwa Wojsk Specjalnych. Wnioski pozostałych osób - które według nieoficjalnych informacji, w geście solidarności z dowódcą również chcą odejść z GROM - m.in. szefa zespołu operacji specjalnych w Afganistanie, najprawdopodobniej nie opuściły jeszcze jednostki, niewykluczone, że formalnie dotrą do DWS po weekendzie.

Wziątek: Ta dymisja nie powinna zostać przyjęta

Zdaniem przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej posła Stanisława Wziątka przyjęcie tej dymisji oznaczałoby stratę dla polskiej armii.

bEpxIHMJ

Sprawa ma być omawiana na posiedzeniu Komisji Obrony Narodowej w przyszłym tygodniu - powiedział poseł Wziątek. Podkreślił, że czwartkowe posiedzenie komisji będzie niezwykle ważne. Wyraził nadzieję, że w posiedzeniu weźmie udział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

- _ Zwołujemy posiedzenie specjalne komisji, na którym mamy nadzieję, że pojawią się wszystkie strony. Chcemy wysłuchać wyjaśnień i spowodować, że pan pułkownik zechce się wycofać ze swoich decyzji _- mówił poseł.

Według posła chęć odejście kilku żołnierzy ze ścisłego dowództwa GROM szkodzi wizerunkowi polskiej armii.

bEpxIHMK
POSŁUCHAJ POSŁA WZIĄTKA:

Dziś spotkanie dowódcy GROM-u z gen. Markiem Olbrychtem?

Dziś na polecenie ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha z płk Zawadką ma się spotkać gen. Marek Olbrycht p.o. dowódcy wojsk specjalnych. Jak powiedział wcześniej mjr Jacek Popławski z Dowództwa Wojsk Specjalnych, na spotkaniu zostaną omówione szczegóły odejścia płk Zawadki ze stanowiska m.in. w związku z tym, że wojskowy zwrócił się o skrócenie okresu wypowiedzenia.

Czytaj w Money.pl

bEpxIHML

Źródło: Money.pl na podstawie danych GUS

bEpxIHNe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)