Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przestępczość w rosji
21.01.2013 19:24

Dyrektor z teatru Bolszoj powinien odzyskać wzrok

W dzień po incydencie rzeczniczka teatru Katierina Nowikowa, która jest przyjaciółką poszkodowanego, zasugerowała, że atak mógł być spowodowany rywalizacją na tle zawodowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(william veerbeek/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Siergiej Filin, którego w ubiegłym tygodniu oblano kwasem, powinien stopniowo odzyskać wzrok przynajmniej w jednym oku - poinformowały władze medyczne.

_ - Tendencje są bardzo pozytywne _ - powiedziała w telewizji Łarisa Maczetowa z moskiewskiego Departamentu Zdrowia - lekarz oftalmolog. Przyznała, że pozytywne zmiany następują szybciej w jednym oku. - _ Myślę, że to samo uda się z drugim _ - powiedziała, zaznaczając, że leczenie zajmie jednak dużo czasu. Chory jest po, jak to określono, pierwszym etapie zabiegów.

42-letni Siergiej Filin, dawny tancerz, który został w roku 2011 szefem artystycznym baletu teatru Bolszoj, został napadnięty w czwartek późnym wieczorem niedaleko swego domu; nieznany napastnik chlusnął mu kwasem w twarz i zbiegł. Poszkodowanego z obrażeniami oczu, twarzy i głowy hospitalizowano.

_ - Stan zdrowia Filina jest stabilny, jego samopoczucie jest dobre _ - informują media, powołując się na naczelnego lekarza szpitala, gdzie przebywa chory, który we wtorek ma mieć zabieg chirurgiczny skóry głowy, a w środę - operację oczu.

Dyrektor teatru Bolszoj Anatolij Iksanow powiedział w piątek prasie, że w ostatnich tygodniach Filin był obiektem gróźb, że włamano się na jego konto e-mailowe, był bombardowany głuchymi telefonami, przebito mu opony w samochodzie.

Koledzy Filina mówią o zaciętej rywalizacji, jaka ma miejsce za kulisami tego najbardziej prestiżowego teatru Rosji - pisze AFP.

W dzień po incydencie rzeczniczka teatru Katierina Nowikowa, która jest przyjaciółką poszkodowanego, zasugerowała, że atak mógł być spowodowany rywalizacją na tle zawodowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Plowanie na hakerów czy niepokornych? Nowe prawo forsowane przez Kreml, ma przede wszystkim określać odpowiedzialność użytkowników za podejmowane przez nich działania w sieci.
Rosja zaoferowała pomoc w przerzuceniu wojsk do Mali Od rozpoczęcia francuskiej interwencji w Mali 11 stycznia Rosja raczej nie zabierała głosu.
Nie będzie litości dla matki. Pójdzie siedzieć Sąd oddalił wniosek odbywającej karę więzienia Marii Alochinej z zespołu Pussy Riot, która zabiegała o odroczenie kary ze względu na małoletnie dziecko.
Tagi: przestępczość w rosji, rosja, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz