Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Działacze PO chcieli wykorzystać harcerzy w kampanii

0
Podziel się

ZHP: mimo partyjnych umizgów nie zaangażujemy się.

Działacze PO chcieli wykorzystać harcerzy w kampanii
(PAP/Leszek Szymański)
bEhnkgid

*Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie angażował się w kampanię wyborczą żadnego z kandydatów na prezydenta - alarmuje harcmistrzAdam Massalski, przewodniczący ZHP. *

Ustosunkował się w ten sposób do listu w sprawie zaangażowania środowisk harcerskich w kampanięBronisława Komorowskiego, który wystosowali mazowieccy działacze PO. O sprawie napisała _ Rzeczpospolita _.

Harcmistrz Adam Massalski wystosował list do instruktorów ZHP w sprawie wyborów. Napisał w nim, że _ Związek Harcerstwa Polskiego jest stowarzyszeniem apolitycznym, niezależnym ideowo i organizacyjnie od partii, ruchów i organizacji o charakterze politycznym _.

bEhnkgif

_ - Nie było oficjalnych sygnałów ze strony PO w sprawie poparcia dla Bronisława Komorowskiego, ale nie ukrywam, że wielu politykom zależy na wsparciu od harcerzy _ - powiedział Adam Massalski.

POSŁUCHAJ ADAMA MASSALSKIEGO:

Przewodniczący ZHP zwrócił się w liście do instruktorów o udział w wyborach 20 czerwca. Jak przyznał, każdy dorosły harcerz ma prawo do wybrania swojego kandydata, a nawet angażowania się w jego kampanię, ale nie w mundurze harcerskim.

POSŁUCHAJ ADAMA MASSALSKIEGO:


bEhnkgil

Związek Harcerstwa Polskiego skupia ponad 125 tysięcy zuchów, harcerek, harcerzy i instruktorów. Wielu z nich, ukończyło już 18 lat i ma prawo udziału w wyborach.

bEhnkgiG
KOMENTARZE
(0)