Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dzień flagi: Na koszulki reprezentacji wraca godło

0
Podziel się:

- To się rzadko zdarza, aby jakakolwiek ustawa przechodziła bez większych kontrowersji w Sejmie, a tu się zdarzyło.

Dzień flagi: Na koszulki reprezentacji wraca godło
(Reporter)

Wciągnięcie flagi państwowej na maszt na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego było punktem kulminacyjny środowych obchodów Dnia Flagi RP. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał też ustawę o tym, że konieczne jest umieszczanie godła na koszulkach reprezentacji.

Komorowski podkreślił podczas uroczystości, że zarówno w codziennym życiu, jak i od święta wszyscy potrzebujemy symboli, które łączą i jednoczą.

- Jak zaznaczył prezydent _ na tym polega wielkość symboli narodowych, że one łączą, skupiają naród wokół siebie _. _ Uczyńmy wszystko, aby Dzień Flagi był dniem łączącym Polaków, którzy z natury swojej są różni, mają różne poglądy, różne temperamenty, różne emocje, ale jest cząstka wspólna _ - mówił Komorowski.

Według prezydenta, _ tą jedną z najpiękniejszych cząstek wspólnoty jest wspólnota flagi biało-czerwonej _.

_ - Chcę podziękować wszystkim, którzy podjęli wysiłek na rzecz zbudowania polskiego obyczaju związanego ze świętem flagi polskiej. Decyzja polskiego parlamentu sprzed lat wymaga bowiem wspólnej troski i wspólnego działania _ - podkreślił Komorowski.

Prezydent podziękowania skierował także do przedstawicieli Kościoła, wojska, harcerzy, organizacji młodzieżowych oraz sportowców.

_ - Dziękuję za udział w tej uroczystości i proszę serdecznie o to, abyśmy wspólnym wysiłkiem dbali o to, aby flaga polska nie tylko od święta była otoczona czcią, szacunkiem oraz miłością wspólną _ - powiedział prezydent.

W obronie patriotyzmu i emocji - orzełek wracaBronisław Komorowski podpisał też nowelizację ustawy wprowadzającą obowiązek umieszczania godła narodowego na strojach sportowców - reprezentantów kraju. Był to jeden z elementów obchodów tegorocznego Dnia Flagi RP.

_ - Wydawało się, że jest sprawą absolutnie oczywistą, by na piersiach polskich sportowców, na kaskach była podkreślana przynależność i duma z faktu występowania pod biało-czerwoną, pod pięknym polskim orłem. Wydawało się, że to jest oczywiste i naturalne, ale czasami oczywistość należy potwierdzić prawem, czasami naturalność należy wzmocnić prawem _ - podkreślił Komorowski.

Prezydent podziękował podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim za wsparcie jego inicjatywy znowelizowania ustawy o godle tak, aby _ już nigdy nie było możliwe rozważanie, nawet teoretyczne, pomysłów, by zmienić coś w kierunku zanikania poczucia wspólnoty, opartej o symbolikę narodową _.

_ - To się rzadko zdarza, aby jakakolwiek ustawa przechodziła bez większych kontrowersji w Sejmie, a tu się zdarzyło _ - zaznaczył Komorowski.

Jak powiedział, w czasie Euro 2012 i letniej olimpiady w Londynie _ będziemy z dumą i satysfakcją patrzyli na polskich sportowców, na polskie zespoły dumnie noszące polskiego orła na piersi _.

_ - Wszyscy to doskonale czujemy, obserwujemy i przeżywamy, że w warunkach normalności emocje sportowe, duma z powodu sukcesów sportowych są nie do zastąpienia, jeśli chodzi o poczucie wspólnoty, wspólnotę przeżywania tego, co jest potrzebne każdemu normalnemu społeczeństwu _ - mówił prezydent.

Czytaj więcej o sprawie orzełka na koszulkach reprezentacji
Jest decyzja w sprawie orzełka na koszulkach Nowe przepisy nakazują umieszczanie godła Rzeczypospolitej Polskiej na stroju: reprezentacji kraju, reprezentacji olimpijskiej oraz na stroju reprezentacji paraolimpijskiej.
Skandal! Były selekcjoner prosi prezydenta PZPN usunął orzełka ze strojów piłkarskiej reprezentacji. Sprawa budzi skrajne emocje.
Bez orzełka ani rusz. Przez Komorowskiego Prezydent podpisał projekt ustawy, która będzie nakazywała....
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)