Notowania

rzeź wołyńska
11.07.2010 08:26

Dziś mija 67. rocznica "rzezi wołyńskiej"

Patronat nad uroczystościami objął Bronisław Komorowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Loozrboy/CC/FLickr)

*Patronat nad uroczystościami upamiętniającymi ludobójstwo Polaków zamieszkałych na Kresach Wschodnich Drugiej Rzeczpospolitejobjął Bronisław Komorowski. *

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej zaprasza serdecznie wszystkich warszawiaków i turystów w samo południe na uroczystości na skwerze Wołyńskim.

Jak mówi współorganizatorka obchodów Anna Lewak, spotkanie ma pokazać, że Polacy pamiętają o tragicznych wydarzeniach sprzed lat.

Weterani i osoby związane ze środowiskami niepodległościowymi napisali też list otwarty do władz polskich, w którym wzywają premiera by nie zapominał o tym wydarzeniu.

** Obchody rocznicy ludobójstwa Polaków zamieszkałych na Kresach Wschodnich Drugiej Rzeczpospolitej rozpoczęły się wczoraj konferencją naukową _ Polska i Ukraina w XX wieku _.

Była ona poświęcona między innymi konfliktom polsko-ukraińskim, działalności sabotażowej i terrorystycznej nacjonalistów ukraińskich oraz strukturom Polskiego Państwa Podziemnego na Wołyniu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: rzeź wołyńska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz