Notowania

wybuch wulkanu
31.05.2010 13:21

EasyJet pozwie Unię za zakaz lotów

Przewoźnik będzie domagać się odszkodowania za straty poniesione w czasie erupcji wulkanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(abdallahh/CC/Flickr)

Easy Jet będzie domagać się odszkodowania od europejskich władz za straty poniesione w związku z zamknięciem przestrzeni powietrznej z powodu wybuchu wulkanu na Islandii. Namawia do tego także innych przewoźników.

W ciągu pięciu dni, kiedy obowiązywał całkowity zakaz lotów, Easy Jet musiał odwołać 6512 lotów, co spowodowało zatrzymanie na ziemi 850 tys. pasażerów. Przewoźnik szacuje straty na około 50 – 75 milionów euro - donosi serwis _ Times Online. _

- _ To była katastrofa naturalna _ - mówi dyrektor zarządzający Andy Harrison. - _ Nie widzę powodu , dlaczego miałyby za to płacić jedynie linie lotnicze . Zwłaszcza, że zamknięcie przestrzeni powietrznej na tak długo było przesadą _ – podkreśla.

Dyrektor nie chciał ujawnić którzy przewoźnicy mają zamiar wystąpić z podobnymi roszczeniami. – _ Powiem tylko, że w tej grupie są nie tylko tanie linie lotnicze _ – podkreśla Harrison.

Według serwisu _ Times Onlin _e chodzi o British Airways i Lufthansę.

Prawie cala europejska przestrzeń powietrza była zamknięta przez tydzień po 15 kwietnia, w związku z gigantyczną chmurą pyłu wulkanicznego. Komisja europejska oszacowała straty całego sektora lotniczego na około 1,5 – 2,5 mld euro.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kolejny wulkan sparaliżuje ruch na lotniskach? ]( http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/kolejny;wulkan;sparalizuje;ruch;na;lotniskach,8,0,625672.html )
* [ Dzik: Wulkan na Islandii kontra reszta świata ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/dzik;wulkan;na;islandii;kontra;reszta;swiata;10,105,0,612201.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wybuch wulkanu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz