Notowania

egipt
21.07.2011 15:45

Egipt: Zaprzysiężono nowy rząd

Dziś został zaprzysiężony nowy rząd Egiptu. To jest przejaw starań kierującej państwem Najwyższej Rady Wojskowej o uśmierzenie protestów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyvancity/CC/Flickr)

Dziś został zaprzysiężony nowy rząd Egiptu. To jest przejaw starań kierującej państwem Najwyższej Rady Wojskowej o uśmierzenie protestów, których uczestnicy domagają się przyspieszenia reform i oczyszczenia aparatu władzy ze stronników byłego prezydenta Hosniego Mubaraka.

W rządzie jest 18 nowych ministrów, wśród nich szefowie resortów spraw zagranicznych i finansów - poinformowała oficjalna agencja prasowa MENA. Swe stanowisko zachował dotychczasowy minister spraw wewnętrznych Mansur el-Essawi.

Członkowie gabinetu złożyli przysięgę w obecności przewodniczącego Najwyższej Rady Wojskowej, marszałka Mohammeda Husejna Tantawiego.

Większość nowej obsady stanowisk rządowych ustalono jeszcze w ubiegłym tygodniu, ale zaprzysiężenie opóźniło się po tym, gdy premier Esam Szaraf doznał w poniedziałek spadku ciśnienia tętniczego i został umieszczony w szpitalu. Wypisano go stamtąd jeszcze tego samego dnia po stwierdzeniu, że jest ponownie w stanie stabilnym.

Wyznaczone początkowo na zeszły czwartek zaprzysiężenie uległo dodatkowemu opóźnieniu z powodu trudności w obsadzeniu stanowisk ministrów łączności oraz handlu i przemysłu - czego dokonano poprzez awansowanie urzędników tych resortów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t132158.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;ma;nowy;rzad;ze;starymi;ministrami,137,0,776329.html) Egipt ma nowy rząd ze starymi ministrami Główni ministrowie z gabinetu Hosniego Mubaraka pozostali na stanowiskach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t95675.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zmiany;w;rzadzie;egiptu;przetasowania;i;dymisje,90,0,874330.html) Zmiany w rządzie uspokoją tłum? Dymisje Nowo mianowany egipski wicepremier, Hazem Beblawi, ma objąć tekę ministra finansów. Wcześniej do dymisji podali się ministrowie handlu zagranicznego i przemysłu oraz spraw zagranicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t148743.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/druga;fala;zamieszek;w;egipcie;sa;ranni,96,0,862560.html) Druga fala zamieszek w Egipcie, są ranni Gwałtowne protesty na placu Tahrir były pierwszymi od wielu tygodni.
Tagi: egipt, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz