Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w turcji
20.09.2011 11:42

Eksplozja w centrum Ankary

Co najmniej 2 osoby nie żyją, a kilkanaście zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Allan Henderson/CC/Flickr)

Aktualizacja: 13.49

Co najmniej dwie osoby zginęły, a około 20 zostało rannych w wybuchu bomby w centrum stolicy Turcji - podały miejscowe media. Z kolei według przedstawicieli władz nikt nie zginął, ale są ciężko ranni.

Telewizja CNN-Turk podała, powołując się na anonimowego przedstawiciela MSW Turcji, że w mikrobusie w śródmiejskiej dzielnicy Kizilay eksplodował ładunek wybuchowy. Według tego źródła rannych jest około 20 ludzi, którzy zostali przewiezieni do szpitali.

Wicepremier Bulent Arinc potwierdził, że w Ankarze doszło do wybuchu bomby. Według niego rannych jest 15 osób.

Tureckie telewizje pokazują zdjęcia kilku płonących samochodów zaparkowanych przed biurami władz i unoszący się nad okolicą gęsty dym.

Na miejsce zdarzenia wysłano karetki pogotowia i wozy straży pożarnej. Policja otoczyła miejsce eksplozji na wypadek, gdyby doszło do kolejnego wybuchu; przybyli też policyjni pirotechnicy.

Agencja informacyjna Dogan podaje powołując się na straż pożarną, że zginęły dwie osoby oraz że policja zatrzymała w pobliżu miejsca zdarzenia podejrzaną kobietę.

Z kolei Associated Press podaje, że do wybuchu doszło przed szkołą średnią, ale żadnemu z uczniów nic się nie stało. Agencja cytuje świadków według których ktoś rzucił z pobliskiego budynku płonący kanister z benzyną na samochody.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu. Jak podkreśla agencja AP w ostatnich latach w Turcji zamachów dokonywały ugrupowania kurdyjskie, lewicowe i islamistyczne.

Czytaj o innych zamachach w Turcji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t140171.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eksplozja;w;centrum;stambulu;podejrzewaja;zamach,0,0,838912.html) Eksplozja w Stambule. Podejrzewają zamach Kilka osób zostało rannych. Eksplozja miała miejsce niedaleko centrum handlowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t130926.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eksplozja;w;ankarze;zabila;17;osob,182,0,765878.html) Eksplozja w Ankarze zabiła 17 osób Do wybuchu doszło w przemysłowej dzielnicy Ankary. Co najmniej 30 osób zostało rannych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t135126.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bomba;eksplodowala;przed;koszarami;armii,236,0,793324.html) Bomba eksplodowała przed koszarami armii Co najmniej 10 żołnierzy zginęło, a 29 osób jest rannych.
Tagi: zamach w turcji, turcja, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz