Notowania

ukraina
27.04.2012 12:10

Eksplozje na Ukrainie. Minimum 29 osób jest poszkodowanych

Cały czas docierają nowe informacje o rannych. Jest wśród nich dziewięcioro dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PHOTOLENTA/East News)

*Jedna osoba nie żyje, a liczba rannych wzrosła do 29, w czterech eksplozjach w Dniepropiertowsku na Ukrainie. Według ukraińskiej prokuratury to akt terrorystyczny. Wybuchy zdarzyły się w samym centrum miasta, w ruchliwych miejscach. *

[aktualizacja 15:42]

Zdaniem lokalnych mediów po serii wybuchów milicja zablokowała ruch w centrum Dniepropietrowska, a jej funkcjonariusze przeszukują ludzi z plecakami. Na ulicach widziano także transportery opancerzone.

W centralnej części miasta nie działają telefony komórkowe. Dziennikarze spekulują, że milicja obawia się, iż nieznani dotychczas przestępcy mogli podłożyć więcej ładunków, które mogą być odpalone z pomocą sygnału telefonicznego.

Głos w tej sprawie zabrał prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Zapowiedział, że powoła specjalną komisję, która zbada przyczyny eksplozji. - _ Powołamy do tego zadania naszych najlepszych śledczych i detektywów _ - zapewnił Janukowycz.

Prezydent zapewnił, że Ukraina udzieli na ataki_ adekwatnej odpowiedzi _. _ - Wiem tyle, ile wiecie wy. Zdążyłem porozmawiać na ten temat z szefem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i ministrem spraw wewnętrznych. Wiemy, że są ranni. Rozumiemy, że jest to dla nas kolejne wyzwanie. Jest to wyzwanie dla całego państwa _ - powiedział Janukowycz dziennikarzom na Krymie, na południu Ukrainy.

Dniepropietrowsk jest współorganizatorem Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Ma około miliona mieszkańców i znajduje się tam rezerwowa arena na Euro 2012. Do wybuchów doszło przed budynkiem kina, dworcem, operą oraz przy miejskim parku - informację podało BBC Ukraina oraz portal Russia Today.

Wiadomość o pierwszym wybuchu nadeszła tuż przed godziną 12 (godz. 11 czasu polskiego). Eksplozja ładunku wybuchowego, który umieszczono najprawdopodobniej w koszu na śmieci, nastąpiła na przystanku tramwajowym przy gmachu opery. Rany odniosło 13 osób, które tam właśnie przebywały.

Drugi wybuch nastąpił około 30 minut później w okolicach kina _ Rodina _ i technikum budowlanego, które także znajdują się w centrum Dniepropietrowska. MSN podało, że rany odniosło tam 11 osób, _ w tym dziewięcioro dzieci _. Chodzi najprawdopodobniej o uczniów technikum.

Kolejny, trzeci ładunek, eksplodował przy wejściu do miejskiego parku, gdzie ranna została jedna osoba. Czwarty wybuch miał miejsce nieopodal opery, w okolicach, gdzie nastąpiła pierwsza eksplozja. Według wstępnych danych ucierpiały tam dwie osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczna wycieczka do Turcji. Wszyscy zginęli Należąca do prywatnej firmy maszyna z ukraińską załogą, leciała do Turcji.
Wszystkie gazety chwalą prezydenta Niemiecka prasa uznaje za słuszną decyzję prezydenta RFN Joachima Gaucka o odwołaniu wizyty na Ukrainie.
Sarkofag Czarnobyla przecieka. Co dalej Nowe pokrycie czwartego reaktora, którego koszt wynosi około miliarda euro, wyglądem będzie przypominało ogromny hangar.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz