Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ElBaradei wyjechał z Egiptu po dymisji

0
Podziel się

Były wiceprezydent powstrzymał się na kairskim lotnisku od składania wszelkich deklaracji.

ElBaradei wyjechał z Egiptu po dymisji
(ec.europa.eu)
bEpBppkR

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Mohamed ElBaradei opuścił w niedzielę Kair, udając się do Wiednia. Uczynił to w cztery dni po złożeniu dymisji ze stanowiska tymczasowego wiceprezydenta Egiptu z powodu ostatnich krwawych wydarzeń w kraju.

Były wiceprezydent powstrzymał się na kairskim lotnisku od składania wszelkich deklaracji - napisała w informacji o odlocie ElBaradeia oficjalna egipska agencja MENA.

Były dyrektor Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej(MAEA), przywódca liberalnej opozycji w Egipcie, złożył w środę rezygnację ze stanowiska wiceprezydenta, ponieważ, jak wyjaśnił, nie czuł się na siłach, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za przelew krwi w ojczyźnie.

bEpBppkT

ElBaradei pozostawał na stanowisku wiceprezydenta od 14 lipca. Objął je po wojskowym zamachu stanu z 3 lipca i aresztowaniu powołanego w wyniku wyborów islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Ponad 800 osób zostało zabitych w całym kraju od środy, kiedy siły bezpieczeństwa brutalnie zlikwidowały dwa obozy zwolenników Mursiego w Kairze. Zginęło również 70 policjantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Laureat Nobla nawołuje do bojkotu wyborów Nie będę częścią tego oszustwa - napisał na Twitterze.
Kolejne demonstracje w Egipcie. Tym razem... W Hurghadzie doszło wczoraj do demonstracji ulicznych - podaje rosyjska telewizja Wiesti. Nie ma informacji o incydentach.
ONZ apeluje do egipskich polityków. "Przerwijcie rozlew krwi!" Sekretarz generalny organizacji potępił _ nadmierne użycie siły _ przez władze Egiptu.
bEpBpplu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)