Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Elektrownia na Słowenii znów działa

0
Podziel się:

Automatyczne wyłączenie się elektrowni nastąpiło po nieoczekiwanej przerwie w przesyłaniu energii elektrycznej.

Elektrownia na Słowenii znów działa
(Martin33/Dreamstime)
bFfJqgid

Jedyna w Słowenii elektrownia jądrowa Krszko wznowiła pracę po automatycznym wyłączeniu się 23 marca ze względów bezpieczeństwa, poinformowała rzeczniczka siłowni. Przyczyną automatycznego wyłączenia się była przerwa w przesyłaniu prądu.

_ - Elektrownia została ponownie uruchomiona o godzinie 3 rano i jej moc jest stopniowo zwiększana. Wyłączenie siłowni nie miało wpływu ani na ludzi mieszkających w pobliżu, ani na środowisko _ - powiedziała rzeczniczka Ida Novak.

Automatyczne wyłączenie się słoweńskiej elektrowni nastąpiło po nieoczekiwanej przerwie w przesyłaniu energii elektrycznej linią prowadzącą do stolicy Chorwacji - Zagrzebia. W ubiegłym tygodniu wznowienie pracy siłowni nie powiodło się z powodu problemów w układzie smarowania, które teraz już rozwiązano.

bFfJqgif

Elektrownia atomowa Krszko produkuje rocznie około 5 mld kWh energii elektrycznej. Jest wspólną własnością Słowenii i sąsiedniej Chorwacji. Została zbudowana przez amerykańską korporację Westinghouse Electric Corporation. Zaczęła działać w 1983 roku, ma zostać zamknięta w roku 2023, lecz słoweński rząd, jak pisze Reuters, może się zdecydować na przedłużenie jej pracy o lat 20. Tymczasem obrońcy środowiska domagają się, by siłownię zamknięto wcześniej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t97788.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fukushima;przestarzala;nasza;elektrownia;bedzie;lepsza,214,0,802774.html) Fukushima przestarzała, nasza elektrownia będzie lepsza Polska zbuduje elektrownię trzeciej generacji, która poradzi sobie z takimi zagrożeniami, jak te, które dotknęły Japonię, zapowiada rząd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t97786.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stess;testy;nie;tylko;w;europie;radioaktywnosc;nie;zna;granic,140,0,800908.html) Stess testy nie tylko w Europie? "Radioaktywność nie zna granic" Unia wystąpi z wnioskiem o kontrolę u naszych wschodnich sąsiadów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t75450.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/na;slowenii;awaria;w;elektrowni;atomowej,189,0,799421.html) Na Słowenii awaria w elektrowni atomowej Jedyna słoweńska elektrownia atomowa wyłączyła się automatycznie z powodu _ drobnego incydentu _.
bFfJqgiG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)