Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Euro 2012 zagrożone? Defraudacja pieniędzy na Ukrainie

0
Podziel się

Według MSW w czasie przygotowań do Euro 2012 doszło do 111 przypadków defraudacji pieniędzy budżetowych.

Euro 2012 zagrożone? Defraudacja pieniędzy na Ukrainie
(PRESS PHOTO CENTER/East News)
bDIfgglh

Według ukraińskiego MSW, w czasie przygotowań do Euro 2012 doszło do 111 przypadków defraudacji pieniędzy budżetowych. W raporcie jest mowa tylko o urzędnikach średniego i niższego szczebla.

W Kijowie na jednej z wyższych szkół zawyżono koszty remontów akademików, w których mieliby zamieszkać kibice o prawie pięć milionów hrywien, czyli niemal dwa miliony złotych. We Lwowie zdefraudowano pieniądze przeznaczone na remonty bazy sportowej. W Harkowie z kolei zawyżono koszty prac budowlanych przy umacnianiu tuneli metra.

Organy ścigania jednoczenie ignorują liczne doniesienia medialne dotyczące naruszeń przy budowie najważniejszych obiektów np. stadionu olimpijskiego w Kijowie. Opozycja z kolei zwraca uwagę, że na listę obiektów potrzebnych na Euro wpisano np. lądowisko dla helikopterów w Kaniowie 100 kilometrów od stolicy, gdzie są tereny łowieckie, z których korzystają wysocy urzędnicy państwowi.

bDIfgglj

W czasie przygotowań do mistrzostw powszechnie stosowano przetarg z jednym uczestnikiem, którego wybierała specjalna agenda rządowa do spraw Euro. Według ekspertów rodzi to podejrzenia o korupcję. Te przypadki w raporcie MSW jednak nie pojawiły się.

O przygotowaniach do Euro 2012 czytaj w Money.pl
Co dalej z Euro 2012? Telemost na szczycie Zdaniem minister sportu, przygotowania do Euro 2012 idą bez opóźnień. Równie zadowolona z siebie jest strona ukraińska.
Ten system pozwoli dorobić na Euro 2012 Każdy będzie mógł wynająć mieszkanie kibicom, którzy przyjadą na mistrzostwa w ramach internetowego systemu rezerwacji.
Zwoliński: Nie wyrobimy się na Euro 2012? To małe Miki Drogi i kolej w proszku, ale legenda imprezy i tak powstaje między bramkami.
bDIfgglK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)