Notowania

Przejdź na
zatrucia w niemczech
28.05.2011 16:01

Fala zatruć w Niemczech, już tysiąc chorych

Niemieccy specjaliści wykryli jak dotąd tylko jedno źródło zakażeń. Obecność bakterii coli stwierdzono w importowanych z Hiszpanii ogórkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlexRaths/iStockphoto)

*Osiem osób zmarło w Niemczech wskutek ciężkiego zatrucia bakteriami coli. *
*Najnowszy przypadek śmiertelny zanotowano w Hamburgu. W szpitalu zmarła 87 letnia kobieta. Potwierdzono też, że przyczyną śmierci 38 letniej kobiety z Kilonii były niebezpieczne bakterie coli. *

W całych Niemczech stwierdzono już blisko 1000 zachorowań, najwięcej na północy kraju. U co trzeciej osoby, choroba ma ciężki przebieg. Prowadzi do tak zwanego zespołu hemolityczno-mocznicowego, który stanowi zagrożenie dla życia.

Niemieccy specjaliści wykryli jak dotąd tylko jedno źródło zakażeń. Obecność bakterii stwierdzono w importowanych z Hiszpanii ogórkach. Rosnąca liczba zatruć świadczy jednak o tym, że bakteria występuje także w innych artykułach spożywczych.

W Niemczech nasila się krytyka pod adresem służb odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe. Dystrybutorzy żywności skarżą się, że o fali zatruć dowiedzieli się z mediów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t75267.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;kolejne;zgodny;po;zatruciu;bakteria,186,0,840122.html) Niemcy: Kolejne zgodny po zatruciu bakterią Obecność EHEC stwierdzono na ogórkach sałatkowych z Hiszpanii, sprzedawanych na targu hurtowym w Hamburgu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t132102.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grozna;bakteria;z;niemiec;nie;grozi;polsce,39,0,839207.html) Groźna bakteria z Niemiec nie grozi Polsce W Niemczech zaraziło się już 600 osób. Władze ostrzegają przed jedzeniem ogórków, sałaty i pomidorów.
Tagi: zatrucia w niemczech, niemcy, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz