Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Fed jest gotowy do działania". Jeżeli...

0
Podziel się:

Zobacz, co powiedział szef amerykańskiego banku centralnego Ben Bernanke.

"Fed jest gotowy do działania". Jeżeli...
(PAP/EPA)
bECLZysB

- _ Widać elementy poprawy, a amerykańska gospodarka rozwija się w umiarkowanym tempie _ - powiedział Ben Bernanke po posiedzeniu Fed. Bank nie zmienił stóp procentowych.

Podczas długo wyczekiwanej przez inwestorów konferencji szef amerykańskiego banku centralnego zapewnił, że Fed jest gotowy działać, by pokazać, że zależy mu na ożywieniu gospodarczym. Nie zapowiedział jednak wprost spodziewanej przez inwestorów trzeciej rundy drukowania pieniędzy, w ramach tzw. programu QE3.

Wydaje się jednak, że Ben Bernanke jest większym optymistą niż w czasie ostatnich wystąpień. Według najnowszej prognozy Fed stopa bezrobocia będzie stopniowo spadała do poziomu 7,8-8 procent w tym i 7,3-7,7 procenta w przyszłym roku. W tym samym czasie wzrost PKB może dojść do poziomu 3,1 procenta w przyszłym roku.

bECLZysD

Prognozy Fed są lepsze od ostatniej publikacji ze stycznia 2012 roku. Dodatkowo szef Fed zapowiedział, że oczekiwania inflacyjne banku centralnego są stabilne.

Inwestorzy na nowojorskiej giełdzie przyjmują słowa Bena Bernanke z zadowoleniem. Główne indeksy zyskują, co wróży poprawę nastrojów na rynkach również w kolejnych dniach.

Główne indeksy na Wall Street podczas środowej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Najszybciej wśród głównych wskaźników na Wall Street idzie w górę technologiczny wskaźnik Nasdaq. Duża w tym zasługa notowań koncernu Apple, który pochwalił się rewelacyjnymi wynikami i w ostatnim kwartale podwoił zyski w porównaniu do ubiegłego roku.

bECLZysJ
Czytaj więcej w Money.pl
Wall Street w górę. Dodrukują dolary? Nastroje na nowojorskiej giełdzie znacznie się poprawiły. Zobacz, jaki przebieg miała ostatnia sesja.
Szef Fed zatrzymał kupujących na Wall Street Zdaniem Bena Bernanke sytuacja na amerykańskim rynku pracy jest wciąż bardzo trudna.
Gorsza prognoza dla gospodarki USA Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła decyzję odnośnie stóp procentowych. Fed poinformował też, że będzie kontynuował sprzedaż obligacji.
bECLZyte
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)