Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Fed pomaga rosnąć zagranicznym giełdom

0
Podziel się:

Rezerwa Federalna USA nieoczekiwanie obniżyła stopy procentowe o 75 punktów.

Fed pomaga rosnąć zagranicznym giełdom
(EPA/PAP)

Fed nieoczekiwanie obniżył stopy procentowe o 75 punktów bazowych. Inwestorzy w USA przyjęli decyzję entuzjastycznie.

Po wczorajszym czarnym poniedziałku pojawiły się plotki o ewentualnej skoordynowanej obniżce stóp procentowych przez czołowe banki centralne. Stąd polepszenie nastrojów głównie w Polsce. Tym razem jednak plotki okazały się prawdziwe, choć z niewielką korektą.

Rezerwa Federalna USA niespodziewanie obniżyła o 75 punktów bazowych stopę funduszy federalnych do 3,5 procent, a stopę dyskontową do 4,0 procent. Nieoczekiwana decyzja Fed ma na celu ożywić gospodarkę amerykańską, która bardzo boleśnie odczuła skutki zawirowań wywołanych dużo wcześniej na rynkach kredytów hipotecznych.

Po ogłoszeniu tej decyzji kontrakty na indeksy nowojorskich giełd ograniczyły spadki o kilkadziesiąt punktów. Wszystko wskazuje na to, że początek sesji w USA nie będzie tak tragiczny jak się jeszcze rano spodziewano. Na rynku walutowym odnotowano z kolei skokowy spadek wartości dolar w stosunku do euro.

W Europie indeksy głównych parkietów powoli wyhamowują poranne spadki i dalszy scenariusz będzie zależał w większej mierze od przebiegu sesji w USA.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)