Notowania

enea
15.10.2009 09:50

Fiasko prywatyzacji Enei

Niemiecki koncern RWE wycofał się z planów kupna akcji Enei. To największa obok stoczni porażka prywatyzacyjna resortu skarbu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Niemiecki koncern RWE wycofał się z planów kupna akcji Enei. Przez fiasko planów sprzedaży koncernu energetycznego do budżetu nie wpłynie w tym roku kwota ponad 10 mld zł. *

Na zdjęciu minister skarbu Aleksander Grad

Ministerstwo Skarbu Państwa potwierdziło wczorajsze doniesienia, że niemiecki koncern RWE zamierza wycofać się z planów zakupu pakietu akcji Enei i nie złoży oferty jego nabycia. Termin mija dzisiaj, ale już wiadomo, że Niemcy zdecydowali o wycofaniu się z inwestycji.

Powód? Enea była dla nich za droga.

ZOBACZ TAKŻE:
Szykuje się fiasko prywatyzacji Enei?Cena akcji Enei obecnie wynosi na GPW ponad 21 zł. Tymczasem niemiecki koncern RWE nie jest gotów tyle zapłacić, a dodatkowo polski rząd chciał jeszcze podnieść cenę.

W sierpniu RWE złożył ofertę na zakup 67,05 proc. pakietu Enei.Wcześniej z negocjacji wycofały się koncerny Wcześniej Vattenfall (ma już 18,6 proc.) i CEZ.

Prywatyzacja Enei od samego początku szła resortowi skarbu jak _ po grudzie _. W ubiegłym roku giełdową emisję 18 proc. akcji Enei na giełdzie uratował tylko koncern Vattenfall.

Minister Skarbu poinformował jednocześnie, że jeszcze w tym roku podejmie kolejną próbę sprzedaży Enei.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Budżet 2010. Dywidendy zje prywatyzacja ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/budzet;2010;dywidendy;zje;prywatyzacja,36,0,529700.html )
* [ Tylko prywatyzacja uratuje budżet? ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/tylko;prywatyzacja;uratuje;budzet,125,0,483709.html )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: enea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz