Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fidel Castro wystąpił w telewizji

0
Podziel się:

Castro, który nie pokazuje się publicznie od lipca 2006 r. wyglądał na odprężonego i wyrażał się jasno i zrozumiale.

Fidel Castro wystąpił w telewizji
(ec.europa.eu)
bEKWChGt

*83-letni były prezydent i przywódca Kuby Fidel Castro wypowiadał się na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie i na Półwyspie Koreańskim. *

Castro, który nie pokazuje się publicznie od lipca 2006 r. kiedy poddał się niesprecyzowanej bliżej operacji przewodu pokarmowego, wyglądał na odprężonego i wyrażał się jasno i zrozumiale. Jednak mówił powoli, trochę zachrypniętym głosem. Czasami robił dłuższe przerwy, po czym czytał z przygotowanych notatek.

fot: EPA/PAPfot: EPA/PAP[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif align=absmiddle ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/83;urodziny;fidela;castro,galeria,2749,0.html)Wywiad z byłym przywódcą, który pozostaje wciąż szefem Komunistycznej Partii Kuby, nadano w pierwszej części nadawanego codziennie programu publicystycznego _ Mesa Redondo _(Okrągły stół), który poświęcony jest omawianiu aktualnych wydarzeń światowych.

bEKWChGv

Od czasu operacji i w jej następstwie wycofania się z życia politycznego, publikowane są jedynie sporadycznie zdjęcia i krótkie migawki filmowe z Castro, zazwyczaj z okazji wizyt zagranicznych gości, jak np. prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza. Chavez zaliczany jest do najbliższych sojuszników i osobistych przyjaciół Castro.

Poprzednie wywiady z Castro kubańska TV nadała w czerwcu i wrześniu 2007 r. Castro publikuje jednak regularnie artykuły w prasie kubańskiej, w których komentuje sytuację na świecie. Niedawno wyrażał obawy, że USA i Izrael wykorzystają powszechne skupienie uwagi na mistrzostwach świata w piłce nożnej w RPA do dokonania ataku na Iran.

Po operacji całą władzę Fidel Castro przekazał młodszemu bratu Raulowi, który pełni obecnie obowiązki prezydenta i szefa rządu.

Obserwatorzy podkreślają, że wywiad (najprawdopodobniej nagrany w przeddzień, lub kilka dni wcześniej) nadano wkrótce po ogłoszeniu decyzji uwolnienia 52 więźniów politycznych. Zdaniem niektórych analityków, mógł to być sygnał, że Castro pozostaje nadal uczestnikiem ścisłego kierownictwa i bierze udział w podejmowaniu decyzji.

bEKWChGB
bEKWChGW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)