Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fidel Castro znów pojawił się publicznie

0
Podziel się:

Dyktator zniknął z życia publicznego w 2006 roku, kiedy to poddał się operacji.

Fidel Castro znów pojawił się publicznie
(PAP/EPA)
bETvhgGJ

Były prezydent i przywódca Kuby Fidel Castro złożył wizytę w Ośrodku Badań nad Gospodarką Światową w Hawanie, by omówić z naukowcami groźbę wojny jądrowej. To kolejne publiczne pojawienie się Castro w ciągu ostatnich kilku dni.

_ - Przez ponad godzinę przywódca kubańskiej rewolucji dyskutował z badaczami prestiżowego ośrodka o poważnych zagrożeniach nowej wojny na Bliskim Wschodzie i strasznej groźbie, jaką dla naszego gatunku stanowi niszczenie środowiska naturalnego _ - głosi komunikat opublikowany na oficjalnej stronie internetowej cubadebate.cu. Towarzyszą mu zdjęcia Fidela zrobione przez jednego z jego synów.

W poniedziałek telewizja kubańska nadała wywiad z Castro, w którego trakcie wypowiadał się on na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie i na Półwyspie Koreańskim. Wcześniej, w sobotę, opublikowano zdjęcia z jego wizyty 7 lipca w Krajowym Centrum Badań Naukowych, z okazji 45-lecia tego instytutu.

bETvhgGL

W 2006 roku Fidel Castro poddał się niesprecyzowanej bliżej operacji przewodu pokarmowego i w jej następstwie wycofał się z życia politycznego. Od tego czasu publikowane są jedynie sporadycznie jego zdjęcia i krótkie migawki filmowe, zazwyczaj z okazji wizyt zagranicznych gości.

Po operacji całą władzę Fidel Castro przekazał młodszemu bratu Raulowi, który pełni obecnie obowiązki prezydenta i szefa rządu Kuby.

ZOBACZ TAKŻE:

bETvhgHm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)