Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fotyga zadowolona. Kongresman bardziej ostrożny

0
Podziel się:

Oświadczenie Rohrabachera nie potwierdza słów byłej minister.

Fotyga zadowolona. Kongresman bardziej ostrożny
(PAP/Paweł Supernak)
bETutzJx

Przebywający w Waszyngtonie wysłannicy PiS Anna Fotyga i Antoni Macierewicz twierdzą, że republikański kongresman Dana Rohrabacher poparł postulat powołania międzynarodowej komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej. Oświadczenie kongresmana wydane po spotkaniu nie idzie jednak tak daleko.

Anna Fotyga i Antoni Macierewicz rozmawiali z kongresmanem Daną Rohrabacherem o rezolucji w sprawie powołania międzynarodowej komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej.

- _ Kongresman zdecydowanie poparł projekt takiej rezolucji _ - powiedziała była minister spraw zagranicznych.

bETutzJz

Jednak w oświadczeniu wydanym przez Rohrabachera po spotkaniu nie ma słowa na temat międzynarodowej komisji oraz rezolucji w tej sprawie. Kongresman wyraził natomiast zrozumienie dla postulatu by przyczyny wypadku, w którym zginęli przywódcy kraju, zostały dokładnie zbadane i wyjaśnione.

_ - Biorąc pod uwagę historię stosunków polsko-rosyjskich,istnieje wiele powodów do podejrzliwości i jeśli popełniono błędy, Rosja powinna się do nich przyznać i je skorygować _ - napisał Rohrabacher.

Kongresman podkreślił, że na tym etapie nie kwestionuje tezy, że wypadek spowodowała zła pogoda lub zwykła niekompetencja, ale pozostanie otwarty na inne teorie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t20472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;amerykanie;pomoga;nam;wyjasnic;katastrofe,152,0,712344.html) Macierewicz: Amerykanie pomogą nam wyjaśnić katastrofę Antoni Macierewicz i Anna Fotyga spotkali się z kongresmenem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;inicjatywy;macierewicza;koncza;sie;awantura,140,0,710796.html) Sikorski: Inicjatywy Macierewicza kończą się awanturą Szefowi MSZ nie podoba się wyjazd polityków PiS do USA.
bETutzKa
KOMENTARZE
(0)