Notowania

pontyfikat franciszka
19.09.2013 13:18

Franciszek: nie dla karierowiczostwa i "mentalności książąt"

- Uważajcie, by nie ulec duchowi karierowiczostwa -<.i> zaapelował Franciszek do biskupów. Zwrócił uwagę na potrzebę pokory, umiaru i na koncentrowaniu się na istocie posługi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP / Polaris/East News)

Papież Franciszek przestrzegł dziś biskupów przed pokusą karierowiczostwa i _ mentalności książąt _. Nie możecie być _ biskupami lotniskowymi _ podróżującymi po świecie - mówił podczas spotkania z mianowanymi ostatnio hierarchami, którzy goszczą w Watykanie.

_ Uważajcie, by nie ulec duchowi karierowiczostwa _ - zaapelował papież. Zwrócił uwagę na potrzebę _ pokory, umiaru _ i na koncentrowaniu się na istocie posługi.

_ My duszpasterze nie jesteśmy ludźmi z mentalnością książąt _ - przypomniał Franciszek. I dodał: _ Nie tylko słowem, ale przede wszystkim konkretnym świadectwem życia jesteśmy nauczycielami i wychowawcami naszego ludu _.

_ Głoszenie wiary wymaga dostosowania życia do tego, czego się naucza _ - mówił papież. Apelował do biskupów, by pozostali w swych diecezjach, nie szukali zmian i awansów.

_ Unikajcie zgorszenia, jakim jest bycie biskupami lotniskowymi _ - prosił Franciszek. Wskazał nowo mianowanym ordynariuszom, że ich najważniejszym zadaniem jest być blisko powierzonych ich opiece wiernych. _ Bądźcie pasterzami, którzy pachną owcami _ - wzywał.

_ W naszych czasach można bez trudu podróżować, przenosić się z miejsca na miejsce _ - podkreślił papież. Zwrócił następnie uwagę na to, że stara zasada, iż biskup ma przede wszystkim rezydować w swej diecezji _ nie wyszła z mody _.

Czytaj więcej w Money.pl
Żandarm majordomusem Franciszka Franciszek wybrał do swego najbliższego otoczenia współpracowników i pomocników osobę, którą od dawna obdarza zaufaniem - podkreśla włoska prasa.
Obmawianie innych i plotkowanie zabija Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy.
Papież nie chce limuzyny. Zobacz, czym jeździ Franciszek nie chce jeździć limuzyną ani po Watykanie, ani na dłuższych trasach, poza Wieczne Miasto i wybiera mniejsze samochody.
Tagi: pontyfikat franciszka, papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz