Notowania

francja
23.08.2012 06:00

Francja łagodzi restrykcje wobec Romów

Wśród decyzji podjętych w celu poprawy sytuacji Romów jest taka, która ułatwia integrację przez pracę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SALOM-GOMIS SEBASTIEN/SIPA/EAST NEWS)

Francja zapowiedziała złagodzenie pewnych ograniczeń dla Romów, w tym w ich dostępie do pracy, co z zadowoleniem powitała Komisja Europejska, zachęcając jednocześnie Paryż do _ jak najszybszego zniesienia pozostałych restrykcji _.

Na zdjęciu Jean-Marc Ayrault, premier Francji

Kancelaria premiera Jeana-Marca Ayrault oznajmiła, że zostanie zwiększona liczba sektorów, gdzie będą mogli znaleźć zatrudnienie Romowie, których we Francji mieszka około 15-20 tysięcy, a którzy pochodzą głównie z Rumunii i Bułgarii. Postanowiono także zlikwidować podatek, który muszą płacić pracodawcy, zatrudniając romskich pracowników.

Wśród decyzji podjętych w celu poprawy sytuacji Romów jest taka, która ułatwia integrację przez pracę - powiedziała dziennikarzom minister ds. terytoriów i mieszkalnictwa Cecile Duflot po spotkaniu międzyministerialnym.

Niemniej francuski rząd socjalistów oświadczył, że nie zaprzestanie rozbiórki nielegalnych romskich obozów, jeśli - w opinii sądu - będą stanowić zagrożenie, w tym sanitarne. Komisja Europejska pogratulowała Francji decyzji i pochwaliła chęć współpracy, lecz jednocześnie zachęciła Paryż do jak najszybszego uchylenia wszystkich ograniczeń.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińczyk inwestuje we Francji. Kupił... W ostatnim czasie dochodzi do licznych zakupów francuskich winnic. Powierzchnie sprzedawanych winnic podwoiły się w ciągu 20 lat, a średnia cena za hektar potroiła.
Komisja Europejska zadowolona z Rosji, ale... Komisja Europejska wyliczyła, że obniżenie stawek celnych w Rosji to dla unijnych eksporterów oszczędności rzędu 2,5 mld euro rocznie.
Unia daje miliony dla zwolnionych z Peugeota KE zaproponowała we wtorek 11,9 mln euro na wsparcie ponad dwóch tysięcy pracowników zwolnionych w latach 2009-2010 przez koncern PSA Peugeot Citroen.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz