Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Francja w NATO. Hollande ma zastrzeżenia

0
Podziel się:

Francuski prezydent Francois Hollande poprosił też, o dokonanie prognozy stosunków Francji ze Stanami Zjednoczonymi na najbliższe dziesięciolecie.

Francja w NATO. Hollande ma zastrzeżenia
(PAP/EPA)

Francuski prezydent Francois Hollande zwrócił się do byłego ministra spraw zagranicznych Huberta Vedrine'a o dokonanie przeglądu członkostwa Francji w zintegrowanym dowództwie wojskowym NATO - poinformował wczoraj Pałac Elizejski.

Oświadczenie to wtóruje krytycznym głosom na temat pozycji Paryża w tym gremium - pisze agencja Reutera.

W przeszłości Hollande wyrażał zastrzeżenia wobec dokonanego w 2009 roku powrotu Francji do zintegrowanego dowództwa Sojuszu Północnoatlantyckiego, co popierał jego poprzednik Nicolas Sarkozy, określany jako jeden z najbardziej proamerykańskich prezydentów Francji od dziesięcioleci.

Socjalista Hollande poprosił również swego partyjnego kolegę Vedrine'a, który przeciwstawiał się reintegracji z NATO, o dokonanie prognozy stosunków Francji ze Stanami Zjednoczonymi na przestrzeni najbliższego dziesięciolecia. Vedrine ma sporządzić ten raport do końca października.

Francuskie siły zbrojne wycofał spod dowództwa NATO w 1966 roku ówczesny prezydent Charles de Gaulle w ramach przeciwstawiania się temu, co odczuwał jako dążenie USA do hegemonii nad Europą.

Czytaj więcej w Money.pl
Peugeot znalazł się pod bardzo silną presją Francois Hollande udzielił pierwszego długiego wywiadu telewizyjnego w dzień obchodzonego dziś we Francji święta narodowego - rocznicy zdobycia Bastylii.
To "reset" stosunków francusko - brytyjskich Sytuacja w strefie euro, budżet UE i sprawy międzynarodowe były głównymi tematami pierwszego oficjalnego spotkania brytyjskiego premiera Davida Camerona i prezydenta Francji Francois Hollande'a.
Zabiorą bogatym, by spełnić cele fiskalne Nowy socjalistyczny rząd Francji ogłosił w parlamencie plan podwyżek podatków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)