Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w mali
05.02.2013 10:41

Francja walczy z islamskimi radykałami

Trzech obywateli Francji pochodzących z Konga i obywatela Mali zatrzymano w godzinach rannych w regionie paryskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CHAUVEAU NICOLAS/SIPA/East News)

Minister spraw wewnętrznych Francji Manuel Valls poinformował o zatrzymaniu przez służbę kontrwywiadu czterech osób w ramach operacji antyterrorystycznej wymierzonej w potencjalnych dżihadystów.

Trzech obywateli Francji pochodzących z Konga i obywatela Mali zatrzymano w godzinach rannych w regionie paryskim.

Operacja przeprowadzona przez Centralną Dyrekcję Wywiadu Wewnętrznego (DCRI) ma związek z _ aresztowanie przed kilkoma miesiącami pewnych osób _ na granicy między Nigrem i Mali - powiedział Valls w wywiadzie dla stacji telewizyjnych BFM TV i RMC.

Śledztwo, które prowadzi sędzia zajmujący się zwalczaniem terroryzmu Marc Trevidic, dotyczy siatki przerzucającej dżihadystów do krajów Sahelu - poinformowały źródła policyjne.

Valls ostrzegł potencjalnych islamistów pochodzących z Francji, mówiąc, że służby specjalne namierzyły _ kilkadziesiąt takich osób w Syrii _ oraz _ kilka osób w Sahelu _.

W ostatnich miesiącach zatrzymano osoby, które chciały się przedostać do Sahelu, by tam walczyć, co doprowadziło do wtorkowej operacji. Podobne działanie przeprowadzono równolegle w Mali - dodał Valls. Siatka przerzucająca islamistów była obserwowana od kilku miesięcy.

Szef MSW podkreślił też, że od 11 stycznia, czyli początku francuskiej interwencji w Mali, nie było bezpośredniego zagrożenia zamachami, jednak policja i służby specjalne są w stanie gotowości.

Czytaj więcej w Money.pl
Walka z dżihadem obiera nowe fronty Zachód musi współpracować z regionalnymi mocarstwami, by stawić czoło nowym frontom dżihadu w Mali, Syrii i Jemenie - pisze dziś Financial Times.
Porywacze odparli szturm wojska w Algierii Ciężko uzbrojeni islamscy ekstremiści przetrzymują na polu gazowym Amenas na wschodzie Algierii 41 ludzi, w tym cudzoziemców.
Wojna w Mali: Przerwali im łączność Według miejscowych źródeł ma to uniemożliwić przekazywanie informacji wojskom malijskim i francuskim.
Tagi: wojna w mali, terroryści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz