Notowania

terroryzm
11.01.2008 16:24

Francja: Wieża Eiffla na celowniku terrorystów

Tak wynika z rozmowy nieznanych osób przechwyconej przez portugalskich kontrolerów lotnictwa cywilnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Portugalscy kontrolerzy lotnictwa cywilnego przechwycili rozmowę nieznanych osób, w której pojawia się groźba ataku terrorystycznego na Paryż, w tym na wieżę Eiffla - podał "Le Monde".

Jak zauważa dziennik, to nie pierwsza groźba terrorystów pod adresem Francji w ostatnich dniach. Według gazety portugalskie służby podsłuchały rozmowę w czwartek rano na falach krótkich i natychmiast zaalarmowały Paryż. Francuskim służbom antyterrorystycznym nie udało się na razie zidentyfikować uczestników tej rozmowy.

W ostatnich dniach na stronach internetowych islamskich terrorystów mnożą się groźby pod adresem Francji. O jednej z nich, zamieszczonej na stronie używanej przez Al-Kaidę, poinformował 5 stycznia amerykański wywiad. Miały one być wymierzone "w Paryż i jego mera Bertranda Delanoe", by doprowadzić do "upadku Nicolasa Sarkozy'ego".

Ostrzeżenia terrorystów w Internecie grożą zamachami na najbardziej popularne i cenne ekonomicznie paryskie miejsca - oprócz wieży Eiffla wymieniane są Pola Elizejskie, lotnisko Roissy- Charles-de-Gaulle czy dzielnica wieżowców La Defense.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: terroryzm, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz