Notowania

fryzjer
03.04.2009 15:22

"Fryzjer" winny wszystkich 32 zarzutów

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej dostał 2,5 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Hawałej)

*Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał byłego działacza piłkarskiego Ryszarda F., pseud. Fryzjer, za winnego wszystkich 32 zarzutów korupcyjnych. Wcześniej _ Fryzjer _ prosił o łagodny wymiar kary. *

Sąd skazał Ryszarda F. na rok więzienia i grzywnę za każdy z korupcyjnych czynów. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej sędzia skazał F. na 2,5 roku więzienia. Kara łączna zostanie podana pod koniec procesu. Odczytywanie sentencji może potrwać do późnych godzin w piątek.

Ryszard F. był oskarżony m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o wręczanie łapówek. Prokurator żądał dla niego kary 6,5 roku więzienia oraz grzywny w wysokości 99 tys. zł.

W procesie dotyczącym korupcji w klubie piłkarskim Arka Gdynia w sumie na ławie oskarżonych zasiadało 17 działaczy sportowych. Prokuratorzy zażądali dla nich kar od siedmiu lat do roku i trzech miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Proces rozpoczął się w grudniu 2007 r. Wśród oskarżonych znajduje się m.in. b. prezes Arki Gdynia, Jacek M.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: fryzjer, wyrok, futbol, kara, więzienie, zarzuty, korupcja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz